TAPPI (Technical Association of Pulp and Paper Industry, Techniczne Stowarzyszenie Branży Celulozy i Papieru) poinformowało o nominacji Lawtona Robertsa na stanowisko kolejnego prezesa i dyrektora wykonawczego, który obejmie swoje funkcje w dniu 3 listopada br. Roberts przejmuje stery organizacji z rąk Larry’ego Montague, który z końcem tego roku przechodzi na emeryturę po 19 latach kierowania TAPPI.
Montague, który objął stanowisko w 2006 roku, odegrał kluczową rolę w rozszerzeniu globalnego zasięgu TAPPI, rozwoju działań stowarzyszenia na rzecz bezpieczeństwa i edukacji oraz wzmocnieniu zaangażowania członków we wszystkich sektorach branży.
„Służba tej niesamowitej społeczności była dla mnie zaszczytem na całe życie” – powiedział Larry Montague. „Od samego początku skupialiśmy się na stawianiu członków na pierwszym miejscu – dosłownie umieszczając ich na szczycie naszej struktury organizacyjnej. Byłem świadkiem ewolucji tej branży, jej umacniania się i zjednoczenia w sposób, który nadal mnie inspiruje. Jestem przekonany, że Lawton jest odpowiednią osobą, aby wprowadzić TAPPI do kolejnego rozdziału działalności”.
Roberts, obecnie dyrektor operacyjny TAPPI, współpracuje z Montague od 2006 roku, pełniąc różne funkcje. Jego dogłębne zrozumienie misji organizacji, silne relacje w branży oraz umiejętności przywódcze sprawiły, że został jednogłośnie wybrany przez zarząd TAPPI po rygorystycznym, trwającym kilka miesięcy procesie rekrutacyjnym prowadzonym przez komitet wykonawczy TAPPI i zewnętrzną firmę rekrutacyjną.
„Lawton wnosi pasję, wiedzę instytucjonalną i jasną wizję przyszłości” – powiedział Kim Nelson, przewodniczący zarządu TAPPI. „Jego przywództwo zapewni dalszy rozwój w zakresie obsługi naszych członków i wspierania innowacji w całym łańcuchu wartości celulozy, papieru i opakowań”.
Opracowano na podstawie informacji TAPPI