Nowy prezes zarządu i dyrektor generalny BOP
1 Jan 1970 09:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Michael O’Bert z LyondellBasell został powołany przez LyondellBasell Industries Holdings B.V. na stanowisko Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. (BOP). Z dniem 1 sierpnia 2022 roku zastąpi on Laurenta Hautiera, który zarządzał BOP od lutego 2019 roku.

Bardzo się cieszę, że będą współpracować z Zarządem oraz pracownikami BOP. Siła, która tkwi w utalentowanych i oddanych pracownikach, jest największym atutem tej Spółki. BOP znana jest ze swych światowej skali zakładów: PP Spheripol oraz HDPE Hostalen, które znajdują się w sercu Polski i Europy. Wytwarza się w nich szereg różnorodnych innowacyjnych produktów, które są dostarczane do przetwórców poliolefin w regionie. Wraz z całym łańcuchem wartości będziemy wciąż pracować nad tym, aby przemysł poliolefin pozostawał silny, niezawodny i zrównoważony - – powiedział Michael O’Bert.

Michael O’Bert pracuje w LyondellBasell od ponad 41 lat, gdzie obecnie jest Dyrektorem Globalnej Dywizji ds. Pochodnych Metanolu, Acetylenów i Tlenku Etylenu (Global Director Methanol, Acetyls & Ethylene Oxide Derivatives). Swoje szerokie doświadczenie zawodowe zdobył pełniąc różne funkcje w obszarach takich jak: rafinacja, olefiny, poliolefiny, produkty pośrednie oraz pochodne. Był także odpowiedzialny za sprawy korporacyjne. Michael O’Bert jest inżynierem chemii, studiował w TAMU (Texas Agricultural and Mechanical University), ma również tytuł magistra zarządzania przyznany przez UH-CLC (University of Houston-Clear Lake) w Teksasie. Pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Laurent Hautier przeprowadzi się do Francji, aby tam objąć stanowisko Menedżera Zakładu (Site Manager) LyondellBasell w Berre.

W Zarządzie BOP obecnie zasiadają również: Jan Aleksander Rosek – Dyrektor ds. Produkcji, Umberto Credali – Dyrektor Sprzedaży oraz Arkadiusz Wierciński – Dyrektor Finansowy.

Opracowano na podstawie informacji Basell Orlen Polyolefins

error: Kopiowanie zabronione!