Nowy wzornik kolorów PantoneLIVE dla tektury falistej
1 Jan 1970 08:58

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firmy X-Rite Incorporated, Pantone LLC i Sun Chemical poinformowały o stworzeniu nowej biblioteki kolorów dla tektury falistej Eco-Kraft w ramach PantoneLIVE, opartego na chmurze ekosystemu cyfrowych standardów kolorystycznych. Nowa biblioteka umożliwia przetwórcom uzyskanie kolorów zgodnych ze standardami Pantone na tekturze falistej wykonanej z materiałów pochodzących z recyklingu.

Biblioteka Eco-Kraft, dostępna w ramach subskrypcji PantoneLIVE Production - Print and Packaging, została stworzona w oparciu o brązowe podłoże Kraft o znacznie większej zawartości surowców wtórnych niż wykorzystywane w poprzednich bibliotekach. W rezultacie kolor podłoża jest bardziej chromatyczny. Nowa biblioteka prezentuje najbliższe osiągalne dopasowanie do podstawowych kolorów Pantone Matching System, które da się zrealizować na podłożu Eco-Kraft przy użyciu farb wodnych i druku fleksograficznego.

Podejmując decyzje zakupowe konsumenci zwracają uwagę na zrównoważony rozwój, a w reakcji na to firmy włączają do swoich opakowań więcej materiałów pochodzących z recyklingu - powiedział Chris Brooks, prezes X-Rite. Dzięki dodaniu biblioteki Eco-Kraft do PantoneLIVE marki i ich dostawcy opakowań mogą teraz zobaczyć, jak kolor Pantone będzie reprodukowany na tekturze Eco-Kraft pochodzącej z recyklingu, oraz otrzymać zalecenia dotyczące ustalania osiągalnych i realistycznych celów kolorystycznych dla tego zrównoważonego podłoża opakowaniowego.
Trend rynkowy stawiający na bardziej zrównoważone podłoża i farby otworzył pole do stworzenia nowej biblioteki wchodzącej w skład PantoneLIVE dla farb wodnych - powiedział Nicolas Betin, Global Sustainability Business Leader z firmy Sun Chemical.

Cieszymy się, że możemy wspierać X-Rite i Pantone w tworzeniu tej nowej biblioteki dla farb wodnych i jesteśmy gotowi pomagać na poziomie lokalnym klientom dążącym do osiągnięcia tych nowych celów kolorystycznych narzędziami i procesami zarządzania kolorem – dodał Patrice Aurenty, Global Business Leader for Color Management w Sun Chemical.

Dzięki ponad 84 tys. kolorów Pantone przeznaczonym do stosowania w branży opakowań i druku, PantoneLIVE daje właścicielom marek, projektantom i drukarniom pewność, że wybierają standardy kolorystyczne możliwe do odwzorowania w produkcji, co skutkuje przyspieszeniem ich wprowadzania na rynek i zmniejszeniem liczby niezbędnych zatwierdzeń, spadkiem ilości odpadów i poprawek.

PantoneLIVE jest częścią cyfrowego workflow kolorystycznego X-Rite i integruje się z InkFormulation Software, ColorCert Suite oraz spektrofotometrami X-Rite takimi jak nowy eXact 2. Dzięki usprawnionej komunikacji kolorystycznej, szybszej formulacji farb i usprawnionej kontroli jakości, marki i drukarnie mogą podnieść wydajność i usprawnić działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Opracowano na podstawie informacji firmy X-Rite

error: Kopiowanie zabronione!