Od 20 lat w drodze – jubileusz Progroup Logistics
1 Jan 1970 15:18

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Progroup Logistics obchodzi w tym roku swoje 20-lecie. Od maja 2002 roku aż 100 pracowników dba o bezproblemowe działanie łańcucha dostaw rodzinnego przedsiębiorstwa specjalizującego się w produkcji tektury falistej. Także w tym dziale Progroup koncentruje się na realizacji zrównoważonych działań, które pozwalają oszczędzić emisje CO2.

Dzięki Progroup Logistics możemy zapewnić naszym klientom odpowiednią elastyczność przez cały czas. Zawdzięczamy to naszym pracownikom - mówi Jürgen Heindl, założyciel przedsiębiorstwa i prezes zarządu Progroup. - To oni dbają o niezawodność i terminowość. To wyjątkowe osiągnięcie – nie tylko w kontekście wyjątkowych wyzwań ostatnich lat, lecz także w obliczu stałego rozwoju transportu. Za to nieprzerwane zaangażowanie dziękuję Wam z całego serca.
Założenie Progroup Logistics było centralnym, kluczowym etapem historii sukcesów tej rodzinnej firmy. Dzięki własnemu parkowi pojazdów, który obejmuje aż 60 ciężarówek i długoterminowej współpracy ze stałymi partnerami z branży transportowej dział realizuje ogromną część usług logistycznych dla całej firmy. Kierowcy pokonują łącznie 7 milionów kilometrów w ciągu roku tylko na terenie samych Niemiec. To odpowiada aż 175 okrążeniom kuli ziemskiej. 

Stabilizacja wewnętrznego łańcucha dla niezawodnych dostaw w systemie just-in-time

W przypadku tektury falistej transport jest nie tylko drugim co do wielkości czynnikiem kosztów, lecz także ma decydujące znaczenie dla stabilności łańcucha wartości. Własne firmowe przedsiębiorstwo logistyczne zapewnia to także wewnątrz firmy: fabryki papieru są zaopatrywane niezawodnie w surowiec, czyli makulaturę, a fabryki tektury falistej w niezbędny papier do jej produkcji. 

Istotnym elementem strategii firmy Progroup jest utrzymywanie pozycji lidera kosztów. Aby osiągnąć ją także w branży logistycznej, przedsiębiorstwo dba o optymalne wykorzystanie powierzchni ładunkowej w samochodach ciężarowych, stosując zoptymalizowane ciągniki siodłowe. Mają one ponad trzy metry wysokości od wewnątrz, dach podnośny oraz do 15 metrów długości ładunkowej. Dzięki temu każdy samochód może transportować do 6 rol papieru o szerokości odpowiednio 3,35 metra i ciężarze 4 ton. To odpowiada łącznemu ładunkowi do 25 ton. Zdecydowana większość dostaw do klientów jest jednak w dalszym ciągu realizowana przez partnerów z branży transportowej. Progroup transportuje samodzielnie 13 procent swojej produkcji. Dzięki tej rezerwie firma gwarantuje maksymalną elastyczność. 

Elementy składowe transportu przyjaznego dla środowiska
Aby chronić środowisko, transport jest w coraz większym stopniu realizowany w formie przyjaznego dla środowiska transportu szynowego. Dlatego poza przejazdami samochodów ciężarowych własnego i wynajętego na stałe parku pojazdów Progroup Logistics organizuje również transporty koncernu w rozwijającym się segmencie transportu kolejowego. Od 2014 roku Progroup stawia na przyjazny dla środowiska transport kolejowy - mówi Lars Vedder, dyrektor Progroup Logistics. – Do dziś przetransportowaliśmy przez Niemcy i Europę ponad pół miliona ton papieru na tekturę falistą i w ten sposób zaoszczędziliśmy aż 12 500 ton CO2. 

Transport kolejowy jest obecnie realizowany z fabryki papieru Papierfabrik PM2 w Eisenhüttenstadt między innymi do fabryk tektury falistej firmy w Offenbach an der Queich (Nadrenia-Palatynat/Niemcy); Ellesmere Port (Wielka Brytania) i Drizzony (Włochy). Konkretnym celem na przyszłość jest sukcesywne zwiększanie udziału transportów kolejowych i jeszcze ściślejsze podłączenie fabryk do transportu kolejowego.

Opracowano na podstawie informacji firmy Progroup

 

error: Kopiowanie zabronione!