PACCOR zmienia wyzwania w rozwiązania
1 Jan 1970 08:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma PACCOR, czołowy globalny gracz branży opakowaniowej, uruchomiła projekt o nazwie „Circular Events”. Jego celem jest budowanie wśród organizatorów wydarzeń świadomości zrównoważonego rozwoju oraz zapewnienie im możliwości przekształcenia jednorazowych produktów z tworzyw sztucznych w wartościowe źródła surowca do produkcji nowych artykułów.

Proces przebiega zgodnie z następującym planem: plastikowe pojemniki na napoje i żywność wykorzystywane w trakcie dużych imprez, takich jak koncerty muzyczne, przestawienia i wydarzenia sportowe, są zbierane i transportowane do wyspecjalizowanych partnerów zajmujących się odzyskiem, następnie zgniatane i poddawane recyklingowi, dzięki czemu nie trafiają na wysypiska lub do spalarni śmieci. Otrzymany w ten sposób surowiec jest wykorzystywany w zakładach PACCOR do produkcji nowych kubków wykonanych wyłącznie z materiału pochodzącego z odzysku (rPET), dzięki czemu krąży w obiegu zamkniętym.

Podobny schemat może być również realizowany przez restauracje. Od czerwca 2021 r. PACCOR wykorzystuje plastikowe kubki i tacki stosowane we francuskiej sieci restauracji szybkiej obsługi Cojean jako źródło surowca do wytwarzania nowych produktów z plastiku.

Innowacyjne rozwiązanie zostało opracowane przez firmę Tri.O & Greenwishes, która wspiera przedsiębiorstwa działające na rynku francuskim w zakresie zarządzania, odzysku i recyklingu ich odpadów. PACCOR zaprezentuje szczegóły projektu „Circular Events” na targach FachPack w Norymberdze. Tegoroczne motto PACCOR na tych targach brzmi 'Leading the transition toward a circular economy' (W forpoczcie przejścia na gospodarkę obiegu zamkniętego).

Elementem naszych targowych prezentacji będzie ukazywanie, w jaki sposób możemy pomagać Państwu w zwiększaniu skali recyklowalności i cyrkularności Waszych plastikowych opakowań. Jako czołowy globalny gracz w branży opakowań jesteśmy gotowi, by zaprezentować rozwiązania pakujące, które są zgodne z obecnymi i przyszłymi trendami rynkowymi – wyjaśnia Nicolas Lorenz, główny dyrektor kreatywny w PACCOR. Spodziewajcie się różnych obszarów tematycznych w stuprocentowo cyfrowym środowisku. Na stoisku PACCOR znajdą się również zaawansowane technologie, które zademonstrują osiągnięcia firmy.

Opracowano na podstawie informacji firmy PACCOR

error: Kopiowanie zabronione!