PIO i MTP zapraszają na V Kongres Przemysłu Opakowań
1 Jan 1970 10:30

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Polska Izba Opakowań jako organizacja integrująca wszystkie osoby, instytucje i przedsiębiorstwa zainteresowane opakowaniami powinna pomagać w określaniu kierunków, w jakich będzie rozwijało się opakowalnictwo. Wyniki tych zmian będą miały wpływ na funkcjonowanie całego rynku i osobiście każdego z nas. Organizowany wspólnie z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi V Kongres Przemysłu Opakowań jest dobrym miejscem, aby o tym rozmawiać.

Na program merytoryczny Kongresu złożą się wystąpienia będące próbą odpowiedzi na pytania, w jakich kierunkach podąża produkcja w branżach, dla których opakowania są przeznaczone, jakich nowych produktów i technologii spodziewać się możemy na rynku za kilka lat i w związku z tym, jak na te wyzwania branża opakowaniowa chciałaby odpowiedzieć. Nowe produkty i technologie będą wymagały nowych rodzajów opakowań, które będzie musiała zapewnić branża. To producenci nowych wyrobów spożywczych, farmaceutycznych, chemicznych, gospodarstwa domowego, kosmetyków, higieny, rolniczych (owoce i warzywa), dietetycznych, ekologicznych itp. określają, jakie wymogi winny spełniać opakowania, aby nowe wyroby i wprowadzanie ich na rynek odpowiednio zabezpieczyć, uwzględniając wiele nowych uwarunkowań związanych z demografią, stylem życia, zdrowiem, przyzwyczajeniami, gustami i ekologią.

W programie przewidziane są merytoryczne, edukacyjne wystąpienia ekspertów dotyczące tego, czego możemy spodziewać się na rynku w nadchodzącym czasie w reprezentowanych przez nich obszarach branży. O opinię organizatorzy poprosili również przedstawicieli WPO (World Packaging Organization) i Ministerstwa Klimatu i Środowiska, a także a także specjalistów od analizy rynku oraz aktualnych przepisów dotyczących opakowań.

Podobnie jak w poprzednich edycjach Kongresu, również tym razem wydania zostanie kongresowa monografia będąca zbiorem referatów przygotowanych przez prelegentów, uzupełnionych o artykuły przedstawicieli nauki, przemysłu i organizacji branżowych.

​Zachęcając do udziału w Kongresie organizatorzy proponują, by na opakowalnictwo spojrzeć tym razem jak na branżę spełniającą rolę usługową w stosunku do wszystkich innych branż na rynku, mającą zapewnić wszelkiego rodzaju pakowanym produktom odpowiednią trwałość, ich producentom efektywność, użytkownikom łatwość użycia i bezpieczeństwo, a środowisku ekologiczność.

Na portalu Polskiej Izby Opakowań została utworzona specjalna dedykowana zakładka Kongresu (kliknij TUTAJ), gdzie już niebawem będą pojawiać się kolejne informacje dotyczące m.in. programu wydarzenia i sylwetek prelegentów.

Opracowano na podstawie informacji Polskiej Izby Opakowań

 

error: Kopiowanie zabronione!