Plast-Box inwestuje w czystą energię
1 Jan 1970 08:10

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Plast-Box S.A. staje się częścią globalnej transformacji energetycznej. Spółka informuje o kolejnej inwestycji, która potwierdza jej zaangażowanie w obszarze zrównoważonego rozwoju i odnawialnych źródeł energii. Na dachu budynku słupskiej fabryki zamontowana została mikroinstalacja fotowoltaiczna o mocy blisko 50 kW, co stanowi pierwszy etap zaplanowanych działań. Wdrażany program modułów fotowoltaicznych zakłada stopniowe zwiększanie mocy instalacji słonecznych.

Zrównoważony rozwój i dbałość o środowisko naturalne to tylko jeden aspekt tej inwestycji, równie istotne jest podniesienie efektywności energetycznej i zmniejszenie bieżących kosztów działalności spółki, które będzie możliwe dzięki redukcji ilości zewnętrznie kontraktowanej energii.

Stosując nowoczesne rozwiązania z obszaru OZE producent opakowań z tworzyw sztucznych przyczynia się do redukowania śladu węglowego oraz dążenia do zeroemisyjności, która stanowi ważny filar zielonej strategii. Moduły fotowoltaiczne nie wymagają dostarczania paliwa, a co równie ważne: nie emitują pyłów, gazów cieplarnianych oraz nie stanowią źródła hałasu.

Grupa Plast-Box podąża za rozwiązaniami, które pozwalają chronić ekosystemy i racjonalnie korzystać z naturalnych zasobów. Stawia na zrównoważoną produkcję, proekologiczne technologie oraz rozwój produktów zgodnych z filozofią obiegu zamkniętego, oferując opakowania z regranulatu PIR oraz PCR. Teraz dodatkowo będzie wytwarzać je z wykorzystaniem czystej energii słonecznej, z myślą o jasnej przyszłości.

Opracowano na podstawie informacji firmy Plast-Box

error: Kopiowanie zabronione!