Poznaliśmy zwycięzców nagród FINAT Sustainability Awards 2022
1 Jan 1970 12:14

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W konkursie 2022 FINAT Sustainability Award nagrodzone zostały działania branży etykiet samoprzylepnych na rzecz zrównoważonego rozwoju. W tym roku w szranki stanęło pięć inicjatyw: od innowacyjnych etykiet papierowych, przez pozyskiwanie odnawialnej energii, uszlachetnienia tworzone z myślą o ekologii oraz kompostowalne opakowania giętkie. Zwycięzcy zostali ogłoszeni podczas ceremonii w trakcie Seminarium Technicznego FINAT 2022, które odbyło się 23 listopada br. w Barcelonie.

Jury, w którego skład weszli Jacques van Leeuwen (przewodniczący) oraz Rosalyn Bandy (TLMI), oceniło nadesłane rozwiązania pod kątem ich korzystnego wpływu na środowisko i społeczeństwo, osiągnięć, znaczenia, współpracy w ramach łańcucha wartości oraz ogólnej wyjątkowości. Spośród puli zgłoszeń jurorzy wybrali dwie inicjatywy, które nagrodzili w kategoriach Mały i Średni Przetwórca oraz Duży Przetwórca.

Firma Securikett Ulrich & Horn wygrała w kategorii Mały i Średni Przetwórca dzięki swej serii IT'S PAPER, w której skład wchodzą etykiety i taśmy VOID (o własnościach zabezpieczających produkty przed nieuprawnionym otwarciem). Jury nagrodziło ją za wykorzystanie materiałów wielokrotnego użytku, co przyczynia się do recyklowalności opakowań ochronnych, oraz za unikalne rozwiązanie – zastąpienie folii materiałami papierowymi.

Więcej informacji na temat nagrodzonego rozwiązania można znaleźć TUTAJ.

All4Labels Group i jej inicjatywa Starshine wygrała w kategorii Duży Przetwórca. Jury było pod wrażeniem tego, w jaki niewielkim stopniu produkt wpływa na środowisko naturalne – m.in. dzięki ograniczeniu wykorzystania materiałów niebezpiecznych, zmniejszeniu zużycia energii i eliminacji folii z procesu produkcyjnego. Rozwiązanie to rezultat doskonałej współpracy w ramach organizacji, począwszy od działów badawczo-rozwojowego i zrównoważonego rozwoju aż po marketing i sprzedaż.

Więcej informacji na temat nagrodzonego rozwiązania można znaleźć TUTAJ.

Dyrektor FINAT ds. nadzoru i zrównoważonego rozwoju Pablo Englebienne podsumowuje: Cieszy nas, że otrzymaliśmy zróżnicowane inicjatywy od dostawców i przetwórców reprezentujących małe i duże firmy, dowodzące, że wszystkie dbają o zrównoważony rozwój . W tym roku, w którym przedsiębiorstwa zmagają się z tak wieloma innymi kwestiami - m.in. z opóźnieniami dostaw i stale rosnącymi kosztami energii – pozytywne jest, że zrównoważony rozwój nadal odgrywa ważną rolę w rozwoju produktów i usług w łańcuchu wartości etykiet samoprzylepnych. Z niecierpliwością czekamy na kolejne inicjatywy naszych członków w kolejnej edycji nagród w 2023 roku.

Opracowano na podstawie informacji FINAT

Na zdjęciu (od lewej do prawej): Pablo Englebienne (FINAT), Chen Yan (All4Labels), Vanessa Mitterer & Gregor Kitzberger (Securikett)