Premierowa Xeikon IDERA w TriState Container Corporation
1 Jan 1970 08:55

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Dostawca usług druku, firma TriState Container Corporation, została pierwszym użytkownikiem Xeikon IDERA, zupełnie nowego rozwiązania do druku cyfrowego przeznaczonego dla firm produkujących opakowania z tektury falistej.

Rodzinne przedsiębiorstwo TriState z Bensalem (Pensylwania, USA) dostarcza szeroką gamę produktów z tektury falistej, od pojemników transportowych po niestandardowe opakowania z drukiem wysokiej jakości, za pośrednictwem swych dwóch oddziałów: TriState Container oraz ProCorr Display and Packaging.

Firma Xeikon stworzyła maszynę IDERA z myślą o wprowadzeniu łatwych w produkcji, wszechstronnych i trwałych opakowań do branży opakowań z tektury falistej. Architektura i specyfikacja IDERA zapewniają przetwórcom tego materiału szybkość, elastyczność i sprawność realizacji zleceń, stwarzając nowe możliwości dla klientów i przynosząc im wewnętrzny wzrost wydajności.

Jest to możliwe, ponieważ IDERA drukuje na powlekanych i niepowlekanych arkuszach tektury falistej o maksymalnej szerokości 63x110 cali (152x279 cm), ze zmienną prędkością od 196 do 393 stóp/min. (60 do 120 m/min.), uzależnioną od rodzaju zastosowanych wykończeń (gruntowanie w linii, lakierowanie i utwardzanie), i może być wyposażona w urządzenia peryferyjne, takie jak podawanie wstępne i układanie w stosy.

Allen Friedman, prezes TriState Container Corporation, wyjaśnia: Swoją pierwszą jednoprzebiegową maszynę cyfrową zobaczyłem jakieś pięć lat temu w zakładzie przetwórstwa tektury falistej. Tym, co mnie uderzyło, był potencjalny wpływ, jaki ta technologia może mieć na pokonanie ograniczeń obecnych technologii analogowych oraz wymagania, jakie przetwórcy stawiają nabywcom opakowań dla utrzymania wewnętrznej wydajności i kosztów. Jako niezależna firma zawsze szukamy sposobów na tworzenie większej wartości dla naszych klientów, jednocześnie budując własną przewagę konkurencyjną. Wierzymy, że cyfrowa maszyna drukująca IDERA umożliwi firmie TriState osiągnięcie obu tych celów. Spodziewamy się wewnętrznych i zewnętrznych korzyści dla TriState. Z punktu widzenia firmy możemy przenieść na IDERA zadania, które są lepiej dostosowane do technologii cyfrowej. Zewnętrznie, to idealne rozwiązanie dla klientów z nowo powstającymi lub rozwijającymi się markami. Tego typu zlecenia mogą być zbyt małe dla fleksografii i zbyt duże dla druku w systemie multi-pass. W przeszłości marki te obawiały się związanego z poprawą jakości druku lub zmianami w projekcie wysokiego nakładu czasu i kosztów. Wiele z nich chciało zmienić swoje zwyczaje związane z zamówieniami. Dostrzegamy również możliwość rozwinięcia naszego potencjału projektowego z myślą o klientach.

Jak dodaje Friedman: Cieszymy się z możliwości promowania wysokiej jakości druku IDERA wśród naszych klientów i z realizacji krótkich i długich serii ze wszystkimi korzyściami płynącymi z cyfrowego rozwiązania druku na żądanie, w tym ze zmniejszoną ilością odpadów. Co ważniejsze, rozpoczęliśmy długoterminową współpracę z firmą Xeikon, ponieważ uważam, że jest ona jednym z niewielu dostawców posiadających kompetencje, zasoby i podejście pozwalające odnieść sukces na rynku cyfrowej produkcji tektury falistej.

Aby stworzyć IDERA, firma Xeikon połączyła swoją własną, nabytą na przestrzeni lat wiedzę z zakresu technologii cyfrowych z doświadczeniem i potencjałem produkcyjnym spółki macierzystej Flint Group, która jako czołowy dostawca farb drukarskich do zadruku opakowań z tektury falistej posiada głęboką wiedzę na temat tego sektora.

Sebastien Stabel, kierownik działu Opakowań Tekturowych w Xeikon zauważa, że: Xeikon jest oczywiście podekscytowany cyfrowym potencjałem rynku tektury falistej, ale pomyślne wdrożenie tej referencyjnej instalacji ma kluczowe znaczenie. Wspólnie z TriState opracowaliśmy model biznesowy, a także techniczne rozwiązanie, by uruchomić cyfrową produkcję.

Opracowano na podstawie informacji firmy Xeikon

error: Kopiowanie zabronione!