Pro Carton przyjmuje zgłoszenia do konkursu
1 Jan 1970 09:51

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Fundacja Pro Carton uruchomiła kolejną edycję wiodącego europejskiego konkursu na projekty opakowań z kartonu. Edycja 2023 Pro Carton Young Designers Award zaprasza młodych projektantów z Europy do zgłaszania swoich pomysłów; zwycięzca zwiedzi zakład czołowego producenta opakowań tekturowych i otrzyma możliwość udziału w wyjątkowych praktycznych warsztatach. Zgłoszenia można składać do 19 maja 2023 roku.

Nagroda Pro Carton Young Designers Award, która wspiera działania na rzecz promocji nowych rozwiązań w dziedzinie opakowań w całej Europie, jest wyrazem uznania dla talentów młodych projektantów i kreatywnych umysłów otwierających nowy rozdział w dziedzinie innowacyjnych opakowań.

Konkurs zapoczątkowany w 2004 roku zaprasza studentów europejskich szkół, uczelni i uniwersytetów do wystawienia na próbę swych umiejętności w dziedzinie wzornictwa i do stworzenia najbardziej innowacyjnej koncepcji opakowania z kartonu. Zgłoszenia można przesyłać w trzech kategoriach: Żywność i Napoje, Pozostałe oraz Zrównoważony Rozwój. Dodatkową nagrodę w postaci tabletu Apple iPad otrzyma faworyt wybrany przez głosujących. Wszyscy finaliści i ich nauczyciele zostaną zaproszeni do udziału w ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się we wrześniu 2023 r. w hiszpańskiej Sewilli.

Od uczestników konkursu oczekuje się zwrócenia bacznej uwagi na kwestie zrównoważonego rozwoju w zakresie projektowania oraz na sposoby, w jakie marki mogą wykorzystać wszechstronność i funkcjonalność kartonu dla przekształcenia swych opakowań i zwiększenia ich atrakcyjności przy użyciu materiałów odnawialnych.
Organizatorzy zachęcają do udziału w konkursie uczniów każdego szczebla edukacji, a nauczycieli namawiają do włączenia prac nad konkursowymi projektami do szkolnych aktywności. Partnerzy stowarzyszenia Pro Carton obiecują dostarczyć dodatkowe arkusze tektury dla uczniów pragnących wziąć udział w konkursie.

Od momentu uruchomienia w 2004 roku konkurs stale się rozwija, podobnie jak zainteresowanie instytucji edukacyjnych, które dostrzegły zapewniane przez niego korzyści i szanse dla młodych projektantów. W 2022 r. do nagrody zgłoszono rekordową liczbę kandydatów – z ponad 100 uczelni napłynęło przeszło 800 zgłoszeń.

Winfried Muehling, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w Pro Carton, mówi na temat konkursu: Pro Carton Young Designers Award to niezwykły konkurs, który oferuje studentom w każdym wieku fantastyczną okazję do wykorzystania swoich talentów twórczych i zastanowienia się nad przyszłością opakowań i naszej planety. Karton jest tak wszechstronnym i odnawialnym materiałem, że jesteśmy nieustannie zdumieni kreatywnością naszych poprzednich zwycięzców. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zgłoszenia i kolejne udane kreacje z kartonu tworzone przez przyszłych liderów branży opakowaniowej.

Więcej informacji na temat konkursu Pro Carton Young Designers Award są dostępne TUTAJ.

Opracowano na podstawie informacji Pro Carton

error: Kopiowanie zabronione!