Produkcja w UPM Raflatac Tampere wróciła do normy
1 Jan 1970 10:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma UPM Raflatac i fiński Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Papierniczego podpisały 22 kwietnia 2022 roku układ zbiorowy pracy. W rezultacie związkowy strajk w fabryce w Tampere w Finlandii zakończył się tego samego dnia, a pracownicy wrócili do pracy 25 kwietnia. Zwiększanie produkcji przebiegło zgodnie z planem; już w pierwszym tygodniu po zakończeniu strajku jej poziom wrócił do stanu sprzed rozpoczęcia sporu zbiorowego.

Cieszymy się, że osiągnęliśmy nowe porozumienie z Fińskim Związkiem Zawodowym Pracowników Przemysłu Papierniczego, które umożliwi nam lepszą obsługę naszych klientów w przyszłości. Porozumienie umożliwia podniesienie elastyczności produkcji w naszej fabryce w Tampere i daje nam możliwość lepszego reagowania na wzrosty popytu. Zwiększone wykorzystanie mocy produkcyjnych otwiera również możliwości zwiększenia zatrudnienia w przyszłości - mówi Antti Jääskeläinen, wiceprezes UPM Raflatac.

Porozumienia zawarte pomiędzy Związkiem Zawodowym Pracowników Przemysłu Papierniczego a pozostałymi oddziałami UPM zaowocują poprawą bezpieczeństwa dostaw dla globalnego przemysłu etykietowego. Oczekuje się jednak, że napięta sytuacja w zakresie surowców i logistyki, która utrzymuje się od początku 2021 roku, będzie nadal wpływać na globalny łańcuch dostaw w branży etykietowej. Firma UPM Raflatac będzie uważnie monitorować sytuację i informować klientów o dostępności produktów, których to dotyczy.

Opracowano na podstawie informacji firmy UPM