Progroup planuje nową fabrykę w Cessalto
1 Jan 1970 10:51

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Niemiecki producent papierów na tekturę falistą i formatów tektury falistej jest na dobrej drodze do ekspansji we Włoszech. Po lokalizacji w Drizzonie powstanie nowa fabryka formatów tektury falistej w Cessalto – w bezpośrednim sąsiedztwie producenta opakowań Ondulkart.

Włochy to największy europejski rynek tektury falistej, więc oferuje nam obiecujące perspektywy - mówi Maximilian Heindl, zastępca prezesa zarządu Progroup. Dlatego w ramach naszej strategii rozwojowej jest to dla nas kolejny logiczny krok, aby ugruntować tu swoją pozycję. Niemiecka firma rodzinna zainwestuje w fabrykę ponad 90 milionów euro i stworzy 65 nowych miejsc pracy. Fabryka powstanie w regionie przemysłowym gminy Cessalto. Na drugim etapie budowy dojdzie do niej graniczący z fabryką budynek parku opakowań.

Ambitny cel rozwojowy

Jeżeli kolejne pozwolenia zostaną otrzymane zgodnie z planem, budowa fabryki rozpocznie się wiosną 2023 roku. Do końca 2024 roku pierwsze formaty tektury falistej powinny zejść z taśmy. Będzie to w sumie 16. fabryka formatów tektury falistej zbudowana przez Progroup i druga we Włoszech. Przedsięwzięcie planowane początkowo w Vimercate jest aktualnie wstrzymane.

Trzy kolejne duże fabryki w Polsce, Niemczech i Francji mają zostać uruchomione do 2024 roku i będzie kontynuowany rozwój Progroup na odpowiednich rynkach.

Opracowano na podstawie informacji firmy Progroup