Publiczne wezwanie na akcje Bobst Group
1 Jan 1970 08:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma JBF Finance SA ze szwajcarskiego Buchillon ogłosiła publiczne wezwanie na wszystkie akcje będące w posiadaniu publicznym spółki Bobst Group SA. JBF to największy udziałowiec Bobsta, który jest obecnie właścicielem ok. 53% akcji i posiada w nim większościowe prawo głosu.

JBF ogłosiła chęć zapłaty 78 CHF w gotówce za każdą akcję Bobst Group, co stanowi 22% premię w stosunku do średniej ceny z ostatnich czterech tygodni. Oferta nie podlega istotnym warunkom. JBF spodziewa się, że po upłynięciu terminu oferty będzie w stanie przejąć Bobst Group w tryb prywatny poprzez wycofanie jej akcji z SIX Swiss Exchange, aby umożliwić firmie skupienie się na długoterminowym i zrównoważonym rozwoju. Wstępne warunki oferty można znaleźć na stronie https://investors.bobst.com/tenderoffer/. Oczekuje się, że prospekt ofertowy zostanie opublikowany na tej samej stronie internetowej około 5 września 2022 r.

Wspomniana oferta ma zapewnić firmie odpowiednie warunki do wdrożenia długoterminowej strategii, przeprowadzenia cyfrowej transformacji i podtrzymania aktywności przemysłowej na rynku szwajcarskim. Zgodnie z nią Bobst Group ma być nadal kierowana przez niezależnych członków zarządu oraz rodzinnych udziałowców, jak to miało miejsce dotychczas; firma ma wykorzystać wszelkie możliwości, by przekształcić się w zdigitalizowany, połączony i zrównoważony łańcuch dostaw opakowań; JBF będzie angażować się w podtrzymanie długotrwałego dziedzictwa piątego pokolenia właścicieli i zachowa bazę przemysłową w Szwajcarii; akcjonariusze zyskają okazję do zrealizowania swej inwestycji w atrakcyjnej cenie.

Rada Dyrektorów Grupy Bobst, reprezentowana przez Komitet Niezależnych Dyrektorów, dokonała przeglądu oferty i jest przekonana o uzasadnieniu biznesowym dla tej transakcji oraz przyjmuje z zadowoleniem możliwość wyprzedaży przez akcjonariuszy swoich akcji z zyskiem w obecnych niepewnych czasach.

Przewidziany przebieg transakcji:

5 września 2022: publikacja prospektu z ofertą

20 września – 3 października: okres trwania oferty

10 października – 21 października: dodatkowy czas akceptacji

początek listopada 2022: rozliczenie oferty.

Opracowano na podstawie informacji firmy Bobst

error: Kopiowanie zabronione!