Ranpak wprowadza rozwiązanie Flap’it!
1 Jan 1970 11:15

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Ranpak, czołowy dostawca zrównoważonych papierowych rozwiązań z zakresu opakowań dla branży e-commerce i przemysłowych łańcuchów dostaw, ogłosił globalne wdrożenie rozwiązania Flap’it!, niezwykle wydajnej maszyny, która automatyzuje pakowanie różnego rodzaju małych produktów.

Rozwiązanie Flap'It! automatycznie dostosowuje się do wielkości przedmiotu i zabezpiecza produkt przy użyciu klap wewnętrznych oraz zintegrowanych zderzaków amortyzujących na bokach. Zapewnia to ochronę produktów podczas przesyłki, znaczne zmniejszenie kosztów oraz ograniczenie uszkodzeń i zwrotów produktów. System jest obsługiwany przez jednego operatora i może z łatwością być przemieszczany na terenie obiektu; dodatkowo posiada on szereg funkcji bezpieczeństwa i ma niewielkie rozmiary. Przy użyciu Flap'It! można pakować do 540 opakowań na godzinę, czyli dziewięć paczek na minutę – pięć razy szybciej niż pakując ręcznie. Maszyna jest zintegrowana z rozwiązaniami do etykietowania, co umożliwia aplikację etykiet wysyłkowych na linii produkcyjnej, a ponieważ do formowania opakowań wykorzystywane są wykroje, Flap'it! eliminuje potrzebę przechowywania w magazynie pudeł o różnych rozmiarach. Po dostarczeniu paczek odbiorca otwiera je z łatwością, bez potrzeby używania noży, nożyczek czy innych narzędzi. Małe paczki mogą być dostarczane za pośrednictwem poczty tradycyjnej.

Globalne wdrożenie Flap'It! jest najnowszym przykładem tego, jak Ranpak strategicznie inwestuje w innowacyjne, zautomatyzowane rozwiązania z zakresu pakowania, aby zapewnić naszym klientom mniejsze wydatki, wzrost wydajności i korzyści związane ze zrównoważonym rozwojem - powiedział Omar Asali, prezes i dyrektor generalny firmy Ranpak. Z przyjemnością dodajemy Flap'It! do naszego rosnącego portfolio zrównoważonych, zautomatyzowanych rozwiązań z dziedziny pakowania, aby pomóc naszym klientom poprawić wydajność łańcucha dostaw, obniżyć koszty pracy i materiałów oraz zmniejszyć wpływ na środowisko.

Rozwiązanie Flap'It! jest idealne dla operacji z zakresu e-commerce oraz logistyki, takich jak: sprzedaż B2C książek, fotoksiążek, spersonalizowanych prezentów, muzyki, gier, sztuki i drobnego sprzętu elektronicznego, zaś w przypadku operacji B2B takich, jak dostawa mniejszych części zapasowych. Również sprzedawcy B2C niektórych produktów kosmetycznych i pielęgnacyjnych uznają to rozwiązanie z zakresu pakowania za bardzo wartościowe. Flap'It! z łatwością wpasowuje się w typowy proces 'pobierz i pakuj' i może pakować produkty o maksymalnej wysokości 80 mm. Jest łatwy w użyciu, wymaga minimalnego przeszkolenia operatora i może zapewnić redukcję kosztów materiałów opakowaniowych bez odpadów z tektury falistej nawet do 50%. Zapewnia również lepsze doświadczenia podczas rozpakowywania w porównaniu do opakowań typu poduszka.

Jednym z pierwszych klientów Flap'It! jest CEWE, wiodący w Europie niemiecki dostawca usług fotograficznych wysyłający ponad sześć milionów fotoksiążek rocznie. Dzięki wdrożeniu wielu jednostek Flap'It! firma CEWE była w stanie zmniejszyć liczbę pracowników tymczasowych zatrudnianych w okresach szczytowych i zautomatyzowała 30% całego swojego procesu pakowania, skracając czas dostawy do klienta docelowego i podnosząc jakość opakowań poprzez zapewnienie lepszej ochrony wysyłanych towarów.

Opracowano na podstawie informacji firmy Ranpak

error: Kopiowanie zabronione!