Rotoflex prezentuje dwa nowe urządzenia
1 Jan 1970 10:38

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Należąca do Mark Andy firma Rotoflex ogłosiła premierę dwóch cyfrowych maszyn do wykańczania, modeli z serii DF1 i VTI. Choć oba urządzenia łączy szybkość pracy i niskie koszty operacyjne, zostały opracowane z myślą o spełnianiu różnych oczekiwań producentów etykiet.

DF1 to półautomatyczna offline'owa maszyna do wykańczania i obróbki zaprojektowana tak, by umożliwić opłacalną produkcję krótkich serii etykiet w prosty, szybki, precyzyjny i opłacalny sposób, przy jednoczesnym skróceniu czasu realizacji zleceń oraz podnoszeniu zysków.

Oparty na solidnej platformie i pracujący z maksymalną prędkością 750 stóp/min (228,6 m/min) w przypadku pełnej rotacji i 250 stóp/min (76,2 m/min) w trybie semirotacyjnym, wyposażony w precyzyjny mechanizm semirotacyjnego wycinania model Rotoflex DF1 może być interesującym uzupełnieniem możliwości wytwórczych ponad 80% producentów etykiet na całym świecie. Szybki narząd oraz dynamiczne działanie pozwala firmom dekorować, sztancować, przekrawać oraz usuwać ażur z etykiet w jednym kroku, a w efekcie otrzymać gotowy produkt szybciej i bardziej efektywnie niż przy użyciu oddzielnych procesów.

„Idea stojąca za DF1 odzwierciedla potrzeby klientów, którzy życzą sobie uszlachetnień oraz gwarancji, że w procesie produkcji uzyskają sprawdzony produkt wysokiej jakości”- wyjaśnia Manohar Dhugga, wiceprezes operacyjny w Rotoflex.

W porównaniu z modelem Rotoflex DF3 zaprezentowanym na Labelexpo Americas 2018, DF1 działa w podobny sposób i zapewnia wysoką prędkość produkcji oraz o 50% krótszy czas przezbrojenia w porównaniu z konwencjonalnymi systemami wykańczającymi. Podstawowymi różnicami między platformami DF3 i DF1 są konfigurowalność i cena. DF3 obsługuje procesy przetwórcze za pomocą narzędzi montowanych na szynie montażowej oraz dodatkowych stacji drukujących, podczas gdy DF1 został wyposażony w pojedynczą stację hybrydową, który wynosi wykańczanie i przetwarzanie etykiet na niespotykany dotychczas na rynku poziom finansowej dostępności.

Seria VTI to zaawansowana technicznie nabiurkowa maszyna wykańczająca, gwarantująca zachowanie zgodności z surowymi przepisami nakładanymi na opakowania farmaceutyczne oraz opakowania wyposażone w zaawansowane funkcje zabezpieczeń.

Model VTI Series - dzięki najnowocześniejszemu systemowi kontrolnemu umożliwiającemu operatorowi podgląd i sterowanie procesami wykańczania - wykrywa i wprowadza korekty w przypadku brakujących etykiet, pozostałości ażuru, sklejeń, plam, wyblakłych lub brakujących kolorów, wad tekstu lub ewidencjonowania. Pozwala to przetwórcom na bezproblemową kontrolę, wprowadzanie poprawek lub ponowną inspekcję etykiet, co jest szczególnie istotne w przypadku prac wymagających 100% dokładności, wykorzystujących dane zmienne lub zadrukowanych alfabetem Braille'a.

Wyjątkowy system kontroli URC 2.0 umożliwia liczenie wielościeżkowe i jest najbardziej zaawansowanym systemem wykrywania defektów dostępnym na rynku. URC 2.0 podnosi wydajność operacji skracając czasy narządu i ograniczając ilość odpadów dzięki swym zautomatyzowanym funkcjom. Opcja zabezpieczeń w postaci logowania biometrycznego oraz połączony z siecią pulpit nawigacyjny do analizy danych stanowią dopełnienie tego kompletnego rozwiązania do wykańczania” - podkreśla Dhugga. „Inną istotną funkcją VTI Series jest eDrive 2.0, system podnoszący wydajność produkcji poprzez zoptymalizowanie przyspieszania i zwalniania przy jednoczesnym utrzymaniu jakości i własności roli” - dodaje. Prędkość maksymalna – która różni się w zależności od rodzaju pracy – wynosi 750 stóp/min (228 m/min).

„Oczekiwania konsumentów skłoniły nas do stworzenia wydajniejszej i bardziej kompaktowej bobiniarki stołowej, która zastąpi starsze, przestarzałe modele, zapewniając najwyższy standard jakości kojarzony z marką Rotoflex. VTI, którą można zintegrować w 100% z wizyjnymi systemami kontrolnymi oraz z funkcją odwrotnej konfiguracji błędów, pozwala na inspekcję jakości wymaganą przez branżę farmaceutyczną” - wyjaśnia Dhugga.

25 tys. dolarów - cena wyjściowa urządzenia w najprostszej konfiguracji – została ustalona na poziomie, który umożliwia jego natychmiastowe wdrożenie do pracy w pressroomie, a nawet szansę na zyskanie nowego źródła dochodów dzięki wejściu na rynki o wysokim poziomie segmentacji.

Warto dodać, że Rotoflex wyposażył VTI Series w przyjazny dla użytkownika interfejs oraz zaprojektował w sposób, który umożliwia wygodną realizację zleceń.

Na podstawie informacji Rotoflex opracował TK

Zdjęcia (od góry): 1. Rotoflex DF1/ 2. Rotoflex VTI