Rynkowy debiut etykieciarki nowej generacji HERMA 500
1 Jan 1970 10:19

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma HERMA US, spółka-córka HERMA GmbH – dostawcy urządzeń do etykietowania, etykiet samoprzylepnych oraz innych materiałów dla globalnej branży opakowaniowej z siedzibą w Niemczech – zaprezentowała aplikator etykiet HERMA 500 pracujący w środowisku Internetu Rzeczy (IoT) i wykorzystujący pomiary w czasie rzeczywistym do zoptymalizowania wydajności i spójności produkcji, nawet przy zróżnicowanych ustawieniach fabrycznych. Urządzenie, które etykietuje z maksymalną prędkością do 200 m/min, obsługuje etykiety o szerokościach 80-320 mm podawane z rolek o średnicy 300-600 mm.

Od rozpoczęcia działalności na rynku północnoamerykańskim w 2016 r., HERMA notuje doskonałe wyniki sprzedaży swego flagowego produktu, aplikatora etykiet HERMA 400. Firma sprzedała w 2018 r. ponad 4 tys. etykieciarek; połowa z nich trafiła do firm OEM. Model HERMA 500 to aplikator etykiet nowej generacji, który stanowi rozwinięcie najlepszych rozwiązań zastosowanych w poprzednim modelu oraz dołącza rozwiązania technologiczne zgodne z ideą Przemysłu 4.0.

HERMA 500 jest także bardzo szybka: osiągając maksymalną prędkość aż o 70 stóp/min (ok. 21 m/min) wyższą od modelu H400 i jest w stanie etykietować z prędkością prawie 200 metrów/min. Maszyna gwarantuje krótki czas przyrządu oraz łączność Ethernetową klasy przemysłowej.

Zdalny dostęp za pośrednictwem przeglądarek internetowych umożliwia sterowanie spoza stanowiska pracy, zaś obsługę na miejscu ułatwia wyświetlacz dotykowy o średnicy 4,3 cala z intuicyjnymi piktogramami, zapewniający prosty dostęp do zarządzania formatami oraz możliwość ustawiania innych parametrów.

Prosta aktywacja za pośrednictwem kodu umożliwia dostęp do wielu opcjonalnych aktualizacji, a oprogramowanie firmware można automatycznie upgrade'ować przez Ethernet. Producent zapewnia możliwość zakupu modeli dopasowanych do obsługi osób prawo- i leworęcznych.

„W pełni skomunikowana HERMA 500 dotrzymuje kroku zdigitalizowanym fabrykom w miarę, jak przemysł przesuwa się w kierunku bardziej wszechstronnej integracji z Przemysłem 4.0” - powiedział Peter Geoff, dyrektor generalny HERMA US. „Ta innowacyjna technologia umożliwia producentom śledzenie wydajności i usprawnianie synergii na liniach produkcyjnych, przy jednoczesnym zagwarantowaniu optymalnej prędkości, łączności oraz bezpieczeństwa.”

Na podstawie informacji HERMA US opracował TK