Sibress podsumowuje udane targi drupa 2024
1 Jan 1970 10:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Sibress, producent systemów pomiarowych i analitycznych do kontroli jakości druku fleksograficznego i opakowaniowego, osiągnął satysfakcjonujący poziom sprzedaży urządzeń pomiarowych z serii FlexoControl na targach drupa 2024 i w kolejnych tygodniach.

Sibress FlexoControl Universal

Urządzenie FlexoControl 3D Plus wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczestników targów drupa. Jak twierdzi producent, to jedyne urządzenie do pomiaru płyt, które jednocześnie rejestruje z boku powierzchnię oraz głębsze obszary punktów półtonowych i ich podstawy na płycie fleksograficznej oraz wyświetla oba widoki obok siebie na ekranie komputera. Dwie kamery rejestrują powierzchnię i boki (nachylenie) elementów drukujących. Kamera boczna rejestruje cały obszar obrazu z wyjątkową dokładnością.

Łatwy do stosowania w dowolnym miejscu, FlexoControl 3D Plus może mierzyć i analizować rastry na płytach fleksograficznych z liniaturą rastra od 30 do 85 l/cm (76-216 lpi). Inne funkcje obejmują pomiar kolorowych wydruków, oceny CMYK, statystyki, zapisywanie krzywych pomiarowych i automatyczne tworzenie protokołów pomiarowych z obrazami w formacie PDF.

Debiut nowej generacji FlexoControl Universal

Sibress FlexoControl 3D Plus

Na targach drupa firma Sibress po raz pierwszy zaprezentowała nową generację udanego urządzenia pomiarowego FlexoControl Universal 2D. Nadaje się ono do kontroli jakości obszarów półtonowych, pojedynczych punktów drukowych, linii i kodów kreskowych na gotowych do druku płytach fleksograficznych, naświetlanych płytach fleksograficznych LAMS, płytach typograficznych ze stalowym podkładem, płytach offsetowych i elastomerowych płytach do druku fleksograficznego.

Unowocześniony FlexoControl Universal posiada nowy układ optyczny i nową kamerę o wysokiej rozdzielczości. Dzięki rozdzielczości systemu optycznego wynoszącej 181 par linii na mm zgodnie z USAF 1951, możliwe jest bardzo dokładne rejestrowanie i analizowanie nawet najdrobniejszych powierzchni punktów rastrowych. Flexo Control Universal mierzy rastry amplitudowe od 23 l/cm do 85 l/cm (58-216 lpi), a także rastry stochastyczne z punktami o średnicy co najmniej 20 µm. Ponadto zmodernizowane urządzenie ma teraz jednolitą, bardzo kompaktową i poręczną obudowę typową dla całej serii FlexoControl.

Opracowano na podstawie informacji firmy Sibress