SILBO ma patent na mocny uchwyt
1 Jan 1970 14:23

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma SILBO zyskała właśnie formalne potwierdzenie dla opracowanego przez jej zespół wynalazku. Opatentowany wzmocniony uchwyt w opakowaniach na żywność, głównie warzywa i owoce, jest o wiele bardziej wytrzymały, a dzięki temu niezawodny.

Autorski pomysł SILBO docenili już klienci, dla których istotne było mocne opakowanie z wytrzymałym na ciężar uchwytem. Jak się okazuje, czasami najlepsze rozwiązania są proste, a innowacyjność polega na podążaniu za wskazówkami, jakie daje codzienność. Niepozorne ulepszenie w opakowaniu dało wartościowy efekt.

Projektowanie opakowań jest wieloaspektowym procesem. Zawsze staramy się uwzględniać wiele naprawdę istotnych czynników, które rzutują na wygodę i użyteczność naszych produktów. Zwracamy uwagę między innymi na odpowiednie wyważenie gramatury użytego materiału. Rozważamy ciężar produktów, które będą w danym opakowaniu umieszczane. Analizujemy parametry barierowe oraz wymogi odpowiedniej wentylacji. Minimalizujemy przy tym, jak tylko to możliwe, użycie surowców pierwotnych, bo przecież taka jest nasza misja - tłumaczy Marcin Śpiewok, założyciel SILBO.

Uchwyt ze specjalnym wzmocnieniem to odpowiedź na potrzeby zarówno sieci handlowych, jak i klienta końcowego. Dzięki naszemu patentowi opakowania w kształcie torby stały się nie tylko poręczne, ale też trwałe. Jeśli ktoś do tej pory narzekał podczas zakupów na zerwany uchwyt w opakowaniu, na przykład świeżych warzyw, to właśnie ten problem rozwiązaliśmy - dodaje Marcin Śpiewok.

Opracowane przez SILBO ulepszenie może być zastosowane w wielu materiałach opakowaniowych, również tych w 100% kompostowalnych, w czym specjalizuje się SILBO, a ponadto mieć różne kształty, dzięki czemu jest naprawdę uniwersalne. Właśnie temu służy nasza praca: czynieniu życia lepszym, zarówno w tym codziennym wymiarze, jakim jest robienie zakupów spożywczych, jak i w głębszym sensie chronieniu cennych zasobów naszej planety - deklaruje przedstawiciel SILBO.

Opracowano na podstawie informacji firmy SILBO

error: Kopiowanie zabronione!