Smurfit Kappa LithoPac podnosi wydajność
1 Jan 1970 11:50

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Smurfit Kappa zainwestuje 7 mln euro w swój zakład LithoPac w szwedzkim Nybro. Inwestycja zostanie przeznaczona na nowy budynek oraz nowy laminator inline, a jej celem jest znaczące podniesienie wydajności fabryki i zapewnienie korzyści ekologicznych dzięki ograniczeniu ilości odpadów, zużycia materiałów oraz kosztów transportu.

Nowa, w pełni zautomatyzowana maszyna BOBST Masterflute Touch – pierwsza tego typu w Skandynawii - została wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne zapewniające optymalną precyzję. Nowy laminator będzie posiadał dodatkowy odwijak, dzięki czemu będzie mógł pracować w układzie „reel to reel”, a nie tradycyjnym „sheet to roll”. Umożliwia to stosowanie dodatkowych metod nadruku i papieru gorszej jakości przy jednoczesnym zwiększeniu dopuszczalnego rozmiaru arkuszy.

Od blisko 20 lat nieustannie się rozwijamy, co jest równoznaczne ze stopniowym zwiększaniem wydajności oraz ze zróżnicowaniem oferty – mówi Carl-Oscar Carlsson, dyrektor generalny w Smurfit Kappa LithoPac. Nowy laminator pozwoli wyróżnić i zróżnicować naszą rynkową ofertę. Co więcej, umożliwi ograniczenie odpadów o 20% oraz zmniejszenie zużycia materiałów dzięki zastosowaniu lżejszego papieru, co jest elementem naszych działań na rzecz zróżnicowanego rozwoju.

Maszyna o długości 78 metrów będzie wymagała rozbudowy hali produkcyjnej o 2 tys. m2. Zakończenie instalacji jest planowane na styczeń 2023 r.

Przez lata ambicją Smurfit Kappa było sterowanie branży opakowań w bardziej innowacyjnym i ekologicznym kierunku. Inwestycja w nowy laminator to jeden z wielu ważnych kroków na tej drodze – dodaje Per Frederiksen, dyrektor generalny Smurfit Kappa Sweden & Norway.
Opracowano na podstawie informacji firmy Smurfit Kappa

error: Kopiowanie zabronione!