Stora Enso wzmacnia obecność na rynku tektury falistej
1 Jan 1970 10:25

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Stora Enso przejmuje De Jong Packaging Group z siedzibą w Holandii za ok. 1,02 mld euro. Przejęcie - zatwierdzone przez Radę Dyrektorów Stora Enso – ma przyczynić się do strategicznego rozwoju Stora Enso, przyspieszenia wzrostu przychodów i zwiększenia udziału firmy na rynku opakowań odnawialnych w Europie. De Jong Packaging Group jest jednym z największych producentów opakowań z tektury falistej w krajach Beneluksu. Portfolio produktów i rozległa baza klientów uzupełnią i wzmocnią ofertę Stora Enso, zwłaszcza w zakresie opakowań do produktów świeżych, e-commerce i opakowań przemysłowych.

Przejęcie De Jong Packaging Group znacząco wzmocni obecność Stora Enso na europejskich rynkach opakowań z tektury falistej, zwłaszcza holenderskim, belgijskim, niemieckim i brytyjskim. Dzięki temu przejęciu dział Rozwiązań Opakowaniowych (Packaging Solutions) Stora Enso zwiększy swój potencjał produkcji opakowań z tektury falistej o około 1,2 mld m2 do ponad 2 mld m2, wliczając do tego rachunku obecnie trwające projekty rozbudowy firmy De Jong Packaging Group. Tym samym firma zyskuje potencjał dalszego rozwoju na kluczowych rynkach. Europejski rynek opakowań z tektury falistej jest rozdrobniony, a obecność na lokalnych rynkach jest kluczem do zrównoważonego wzrostu.

Zgodnie z naszą strategią inwestujemy w zwiększenie udziału w rynku opakowań odnawialnych i wpisujących się w ideę obiegu zamkniętego. De Jong Packaging ma mocną pozycję w sektorze opakowań z tektury falistej i imponującą bazę klientów. Przejęcie ich działalności wesprze nasze dążenia do strategicznego rozwoju sektora opakowań odnawialnych w Europie - mówi Annica Bresky, prezes i dyrektor generalny Stora Enso.

Jesteśmy dumni z osiągnięć De Jong Packaging Group i z niecierpliwością czekamy na kolejne etapy w firmowej podróży. Stora Enso ma potencjał dalszego rozwoju zgodny z naszymi ambicjami – podkreślają Henk de Jong, właściciel De Jong Packaging Group, oraz Ad Smit, dyrektor generalny firmy.

Założona w 1996 roku De Jong Packaging Group jest jednym z największych producentów opakowań z tektury falistej w krajach Beneluksu. Firma specjalizuje się w tackach i pudełkach z tektury falistej, głównie dla produktów świeżych, handlu elektronicznego i przemysłu. Przedsiębiorstwo aktywnie działa także jako producent tektury falistej po tym, jak w 2021 r. przejęło holenderską papiernię De Hoop. De Jong Packaging Group posiada 17 zakładów w Holandii, Belgii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Zatrudnia około 1300 osób.

Opracowano na podstawie informacji firmy Stora Enso

error: Kopiowanie zabronione!