Supernowoczesna fabryka SÜDPACK powstała w Kłobucku
1 Jan 1970 13:32

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Praca w systemie czterozmianowym na powierzchni ponad 14 tys. m²: nowy zakład w Kłobucku to kolejny kamień milowy w historii sukcesu firmy SÜDPACK. To symbol bezkompromisowej wydajności, zbliżenia do klientów oraz zrównoważonego rozwoju. Kompleks budynków wykorzystujących najnowocześniejsze technologie został oficjalnie otwarty w dniach 5 i 6 maja w obecności około 100 zaproszonych gości. Rozbudowa możliwości druku i obróbki końcowej w polskiej siedzibie jest strategicznie ważnym krokiem służącym zaspokojeniu stale rosnącego popytu na rozwiązania tej firmy.

Formalna inauguracja fabryki wyznacza również początek nowej epoki dla SÜDPACK w regionie środkowoeuropejskim. Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego miała miejsce w lipcu 2020 r. w siedzibie firmy Bahpol, która specjalizuje się głównie w druku flekso, przejętej przez SÜDPACK w 2015 r. Teraz, prawie dwa lata później, szeroko zakrojone prace budowlane i instalacja kompleksowych urządzeń do drukowania, laminowania i cięcia wzdłużnego są prawie zakończone.

Zakład produkcyjny był stopniowo rozbudowywany w ostatnich kilku miesiącach. Pierwsze maszyny pracują w systemie czterozmianowym od końca 2021 roku. Szczególne wrażenie robi nowy system naświetlania płyt drukowych, kluczowy we wdrażaniu przez SÜDPACK oszczędnej i wysoce wydajnej technologii SPQ. To również ogromna inwestycja, która jednak zdaniem Tharcisse Carla, dyrektora zarządzającego SÜDPACK, na pewno się spłaci. Bo firma już teraz otrzymuje wiele zapytań od klientów, którzy chcą dalej optymalizować ślad węglowy swoich produktów i uczynić druk opakowań bardziej zrównoważonym poprzez przyjęcie holistycznego podejścia. Carolin Grimbacher, Partner Zarządzający SÜDPACK: SPQ to skrót od Sustainable Print Quality - i nazwa mówi sama za siebie. Ponieważ ta innowacyjna technologia druku umożliwia nam znaczne zmniejszenie zużycia farby i rozpuszczalnika, przy jednoczesnej znacznej poprawie jakości druku. SPQ rewolucjonizuje druk flekso. I z pewnością stanowi krok naprzód. Nowe rozwiązanie cieszyło się powodzeniem przy pierwszych zamówieniach klientów. Przy okazji klienci SÜDPACK korzystają teraz – gdy etap przygotowania do druku odbywa się w firmie - z dużo większej elastyczności i szybkości.

Uroczystości towarzyszące oficjalnej inauguracji zakładu przeciągnęły się do dwóch dni. Dzień pierwszy był przeznaczony dla VIP-ów. Po zabawnych przemówieniach wygłoszonych przez starostę powiatu Henryka Kiepurę i burmistrza Jerzego Zakrzewskiego Marcin Walczyk z firmy budowlanej MCM przekazał oficjalnie klucze fabryki Johannesowi Remmele, Achimowi Herterowi i Sławomirowi Słomianowi z SÜDPACK. Następnie w imieniu SÜDPACK głos zabrali Carolin Grimbacher, Erik Bouts, Tharcisse Carl i Johannes Remmele podkreślając, że rozbudowa mocy produkcyjnych jest ważnym krokiem w kierunku długoterminowego rozwoju i internacjonalizacji całej Grupy, a przede wszystkim dowodem znaczenia polskiego zakładu. Kolejnym punktem programu była ceremonia wręczenia nagród pracownikom, obowiązkowa wycieczka po fabryce oraz uroczysta kolacja. Ten lekki i radosny nastrój utrzymał się również 6 maja, w Dniu Otwartym dla Pracowników, podczas którego odbyło się zwiedzanie fabryki i wiele atrakcji przygotowanych zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Opracowano na podstawie informacji firmy SÜDPACK

error: Kopiowanie zabronione!