Światowa premiera Innovia Films uruchomiona w Polsce
1 Jan 1970 08:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Innovia Films (Innovia), producent specjalistycznych folii dla branży etykiet, opakowań oraz tytoniowej, ogłasza otwarcie nowej, 6,2-metrowej linii do ko-ekstruzji w zakładzie w Płocku. Unikatowa linia będzie przeznaczona do produkcji poliolefinowej folii o niskiej gęstości dla etykiet typu shrink-sleeve.

Folia będzie stanowić bazę dla etykiet umożliwiających łatwiejszy recykling butelek z tworzy sztucznych. Ułatwia prawidłową separację etykiet od butelek i pojemników z PET, HDPE i PP w procesie recyklingu, umożliwiając zamknięty obieg butelek. Ten materiał jest przeznaczony głównie do stosowania w przemyśle spożywczym, produkcji napojów oraz artykułów gospodarstwa domowego i higieny osobistej.

Innovia wprowadzi folię na rynek pod marką RayoFloat

Otwarcie linii stanowi zwieńczenie naszej strategicznej inwestycji w produkcję innowacyjnej folii do produkcji etykiet shrink-sleeve, która wpisuję się w cele gospodarki cyrkularnej, jeżeli chodzi o opakowania - mówi Simon Huber, Dyrektor Zarządzający Innovia UK i Poland. Nowe moce produkcyjne pozwolą nam dostarczać producentom etykiet wysokiej jakości, ułatwiający recykling materiał, który może zrewolucjonizować rynek i sposób dekorowania opakowań w kierunku bardziej zrównoważonych metod - kontynuuje Huber.

RayoFloat APO jest przezroczystą, niepowlekaną folią termokurczliwą, która unosi się na powierzchni w trakcie etapu separacji tworzyw, w procesie recyklingu, ponieważ jej gęstość wynosi <0,93 g/cm³. Folia ta jest również błyszcząca, odporna na ścieranie i nadaje się do zadruku, a jej kurczliwość w kierunku poprzecznym (TD) wynosi do 70%. RayoFloat została zatwierdzona przez Europejską Platformę Butelek PET (EPBP), chociaż folia ta doskonale nadaje się też do stosowania na różnych pojemnikach z HDPE i PP.

CCL Label wprowadza na rynek etykiety z poliolefiny pod nazwą EcoFloat

CCL Label współpracuje z międzynarodowymi markami nad pojemnikami PET nadającymi się do recyklingu w obiegu zamkniętym. Poliolefinowe etykiety shrink-sleeve pasują również do opakowań z PP i PE, ponieważ pochodzą z tej samej rodziny tworzyw sztucznych i nadają się do recyklingu.

W ostatnich latach byliśmy świadkami dużych zmian na rynku. Firmy coraz częściej stosują się do wytycznych Design for Recycling i tworzą opakowania na nowo, aby spełnić cele recyklingu. Etykiety mogą mieć tu ogromne znaczenie, a ich właściwości funkcjonalne mogą wspomagać recykling i ponowne wykorzystanie - mówi Günther Birkner, Członek Zarządu w CCL. Celem naszej inwestycji w Polsce jest znaczne zwiększenie zdolności produkcyjnych w zakresie poliolefinowych folii do etykiet shrink-sleeve, które do tej pory były mało dostępne. Dzięki globalnej obecności zakładów CCL Label jesteśmy w stanie przetworzyć tej ułatwiający recykling materiał w etykiety EcoFloat i dostarczyć je w krótkim czasie do Odbiorcy. Dzięki tej inicjatywie nasi Klienci będą mogli zwiększyć możliwości recyklingu swoich opakowań.

Ponieważ rękawy EcoFloat są wykonane z poliolefiny o niskiej gęstości, ułatwiają kluczowy etap sortowania materiałów i ich separacji (proces sink-float) w zakładach recyklingu butelek PET. Materiał unosi się na wodzie, co pozwala na dokładne oddzielenie go od cięższych płatków PET, które opadają na dno zbiorników. Ta łatwa separacja stanowi podstawę produkcji wysokiej jakości płatków PET, które można wykorzystać w recyklingu butelek, zamykając w ten sposób obieg. Etykiety EcoFloat zostały zatwierdzone przez Europejską Platformę EPBP.

Nasza inwestycja jest częścią naszego zobowiązania do zwiększenia recyklingu tworzyw sztucznych i podjęcia kroków w kierunku gospodarki cyrkulacyjnej, zgodnie z inicjatywą fundacji Ellen MacArthur. W przyszłości państwa będą ustalać docelowe poziomy recyklingu odpadów komunalnych. Osiągnięcie tych celów nie będzie możliwe bez inwestowania w nowe technologie materiałów opakowaniowych, które wspierają strategię „Design for Recycling”. EcoFloat - poliolefinowa etykieta shrink-sleeve o niskiej gęstości - spełnia wymagania dotyczące zrównoważonego projektowania opakowań - podsumowuje Birkner.

Opracowano na podstawie informacji firmy Innovia Films

Zdjęcie: Günther Birkner uroczyście przecina wstęgę, aby uczcić otwarcie nowej wielowarstwowej linii do współwytłaczania firmy Innovia.

error: Kopiowanie zabronione!