Szymon Cegielski wiceprzewodniczącym stowarzyszenia FEAD
1 Jan 1970 12:38

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Szymon Cegielski, członek Zarządu PreZero Zielona Energia i dyrektor ITPOK w Poznaniu został wybrany na Przewodniczącego 3. Komitetu – Odzysk energii w Europejskiej Federacji Gospodarki Odpadami FEAD. Na to stanowisko został zarekomendowany przez Polską Izbę Gospodarki Odpadami (PIGO).

Stowarzyszenie FEAD zrzesza krajowe stowarzyszenia z branży gospodarki odpadami z 18 krajów Europy, w tym Polski, i reprezentuje około 3000 firm. Celem stowarzyszenia jest wypracowanie korzystniejszych ram regulacyjnych dla sektora gospodarki odpadami, które pomogą osiągnąć lepsze wyniki ekonomiczne i środowiskowe oraz wzmocnią gospodarkę cyrkularną w Europie.

Jako menedżer wyższego stopnia z doświadczeniem w obsłudze rynku inwestycyjnego energetyki zawodowej, w FEAD Szymon Cegielski będzie przewodził działaniom i kreował inicjatywy w zakresie opowiadania się za lepszymi ramami regulacyjnymi dla sektora gospodarki odpadami, w tym w szczególności dla regulacji w dyrektywach dot. emisji przemysłowych (IED), odnawialnych źródeł energii (RED), ograniczenia rozszerzania systemu EU ETS na instalacje EfW (ETS, Taxonomy) czy projektów wyłapywania i magazynowania CO2 (CCU/CCS) oraz związanych z produkcją i wykorzystaniem wodoru.

Jako przewodniczący 3. Komitetu – Odzysk Energii w FEAD będę kierował pracami nad wdrażaniem celów w zakresie przetwarzania i składowania odpadów oraz polepszeniem regulacji unijnych, które będą miały realny wpływ na środowisko i społeczeństwo. Objęcie tej roli jest wyrazem uznania dla mojej wiedzy, doświadczenia oraz wkładu w rozwój branży gospodarowania odpadami i energetyki. To także sukces PreZero, wzmacniający wizerunek firmy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej” – dodaje Szymon Cegielski, Członek Zarządu PreZero Zielona Energia.

Szymon Cegielski związany jest z branżą od 15 lat, a z grupą PreZero od 2013 roku. Posiada liczne kompetencje i umiejętności potwierdzone m.in. Świadectwem Kwalifikacji w zakresie zagospodarowania i termicznego przekształcania odpadów. Aktualnie pełni także rolę Członka Stowarzyszenia Producentów Energii z Odpadów oraz jako prelegent bierze udział w wielu konferencjach i wydarzeniach branżowych.

PreZero to międzynarodowa firma zajmująca się gospodarką odpadami i usługami w zakresie ochrony środowiska, która jako swój nadrzędny cel stawia zamknięcie obiegu surowców poprzez recykling i efektywne wykorzystanie zasobów. Kierując się ideą „Nowe myślenie dla czystego jutra”, firma wspiera gospodarkę o obiegu zamkniętym dzięki odpowiedniemu podejściu do odpadów i zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań.

Opracowano na podstawie informacji firmy PreZero

error: Kopiowanie zabronione!