Targi IPACK-IMA restartują branżę opakowań
1 Jan 1970 13:32

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

IPACK-IMA 2022, międzynarodowe targi zaplanowane w terminie 3-6 maja 2022 są promowane jako wydarzenie, które po pokonaniu trudności związanych z ponownym uruchomieniem branży po pandemii stanie się centralnym miejscem spotkania przedstawicieli wszystkich ogniw łańcucha produkcyjnego.

IPACK-IMA stanowi międzynarodowy punkt odniesienia dla przemysłu przetwarzania i pakowania. W 2022 roku targi mają zaoferować wyjątkowe możliwości eksploracji tematyki zanieczyszczeń krzyżowych w sektorach produkcyjnych.

Wydarzenie zorganizowane w 2018 roku odwiedziło ponad 74 000 gości z branży spożywczej, którzy mogli spotkać się z ponad 1500 wystawcami prezentującymi innowacje technologiczne na każdym etapie łańcucha produkcyjnego: od przetwarzania po pakowanie, od projektu po badanie nowoczesnych materiałów, od etykietowania do końca linii, od automatyzacji po digitalizację.

Jak zapowiadają organizatorzy, tematyka kolejnej edycji targów będzie skoncentrowana na sektorze non-food, ze szczególnym uwzględnieniem sektora chemiczno-farmaceutycznego, który - jako bohater okresu pandemii - będzie szukał nowych możliwości rozwoju. Niezależnie od tego, czy mówimy o środkach ochrony indywidualnej, lekach i parafarmaceutykach, szczepionkach, wyrobach medycznych, produktach do odkażania, czy o rozwiązaniach do pielęgnacji urody i higieny osobistej, sektor ten znajduje się w czołówce zainteresowania nabywców. Tematyka będzie odpowiedzią na nowe potrzeby rynku nabywców w dużej mierze związane z aspektami sanitarnymi, które wynikają z tzw. nowej normalności i dbałości o równowagę środowiskową.

Bardziej efektywne i zaawansowane systemy pakowania, badania innowacyjnych i ekologicznych materiałów, technologie produkcji, hermetyzacja, pakowanie i kontrola jakości to tylko niektóre obszary, w jakich toczyć się będzie walka konkurencyjna w sektorze chemicznym i farmaceutycznym. Podczas targów IPACK-IMA odwiedzający znajdą odpowiedź na swoje potrzeby dzięki propozycjom wyspecjalizowanych wystawców, którzy już zadeklarowali obecność na wydarzeniu. IPACK-IMA planuje stworzenie specjalnego pawilonu dla sektora chemiczno-farmaceutycznego, który w połączeniu z bogatą ofertą treści i dedykowanymi wydarzeniami zaoferuje unikalny ekosystem dla branżowych społeczności biznesowych.

Wystawa IPACK-IMA ma zapewnić wyjątkowe możliwości poszerzenia wiedzy w zakresie technologii związanych z zagadnieniem zanieczyszczenia krzyżowego. Organizatorzy kierując ofertę do przedstawicieli przemysłu dóbr konsumenckich podkreślają synergię między różnymi sektorami produkcji. Aby wzmocnić podejście, które łączy różne sektory, dwie hale targowe zostaną przeznaczone na prezentację rozwiązań technologicznych mających zastosowanie w różnych sektorach takich jak: paletyzacja, kodowanie, znakowanie, systemy etykietowania i rozwiązania intralogistyczne.

Pełna oferta wystawiennicza, możliwości transferu technologii i bogata panorama wydarzeń sprawiają, że IPACK-IMA ma stać się wyjątkowym pokazem, wydarzeniem dedykowanym specjalistom poszukującym nowych rozwiązań dla swojego biznesu, a zarazem prawdziwym restartem na poziomie produkcji przemysłowej.

Na podstawie informacji organizatora opracowała BZ