Targi PLASTPOL drogą do nowych rynków zbytu
1 Jan 1970 09:16

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Europejska produkcja tworzyw w 2021 roku wzrosła z poziomu 53,9 do 57,2 mln ton - podaje Fundacji Plastics Europe Polska. Polska pod kątem zapotrzebowania na tworzywa sztuczne zajmuje 3. miejsce (100 kg/os.), zaraz po Niemczech (140 kg/os.) i Włoszech (122 kg/os.). Nic więc dziwnego, że polskie targi branży przetwórczej PLASTPOL od lat są jednym z najważniejszych wydarzeń tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Polska już teraz ma silnie rozwinięty sektor przetwórczy, który zatrudnia ponad 200 tys. osób. Według danych Plastics Europe wielkość lokalnej produkcji tworzyw szacuje się na 1,7 mln ton. Dlatego organizowane w tym kraju Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL stanowią popularny cel podróży firm szukających okazji do inwestycji i rozwoju. Tegoroczna edycja Targów PLASTPOL zapowiada się jako wydarzenie skupiające w sobie przedstawicieli każdego zakątka świata. Swoje produkty i usługi wystawią m. in. firmy z Turcji, Kataru, Niemiec, Włoch, Indii i krajów bałkańskich.

Już teraz możemy pochwalić się dużym zainteresowaniem ze strony kilku ważnych firm z branży - mówi Kamil Perz, Dyrektor Projektu PLASTPOL. Do listy wystawców tegorocznej edycji można zaliczyć takie firmy jak: ENGEL, ARBURG, WITTMANN, ALBIS, MOLGROUP, LYONDELLBASELL, EXXON MOBIL czy STARLINGER.

Przyszły rok w branży upłynie pod znakiem zamkniętego obiegu produkcyjnego. Obecna technologia pozwala na stworzenie maszyn operujących praktycznie bezpośrednio na plastiku z odzysku. To ogromna zmiana i dobra wiadomość dla sektora przetwórczego, ponieważ pozwala na całkowitą zmianę myślenia o przetwórstwie tworzyw sztucznych.

Potwierdzają to analizy ogólnoświatowych instytucji działających w tej branży. Przemysł tworzyw sztucznych nieustannie rozwija nowe technologie, które usprawniają proces produkcyjny, obejmując więcej materiałów pochodzących z recyklingu, mniej materiałów, projekty umożliwiające recykling i lepszą wydajność w celu lepszej ochrony żywności i napojów, znacznie zmniejszając ilość odpadów – mówi Matt Seaholm, prezes organizacji Plastics Industry Association.

Targi PLASTPOL to ponad 900 firm z całego świata, niemal 34 tys. m.kw powierzchni wystawienniczej, a także prawie 20 tys. zwiedzających. Potencjał polskich targów przetwórczych dostrzegają także światowe instytucje. Zarówno Ambasada Angoli, jak i Qatar Development Bank wraz z Qatar Financial Centre zaprezentowały swój potencjał ekonomiczny i gospodarczy, nie tylko wystawiając się na targach, ale także organizując serie spotkań poświęconych możliwościom inwestycyjnym w tych krajach. Targi Kielce już od ponad ćwierć wieku oferują branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy przestrzeń do prowadzenia udanych spotkań biznesowych i zacieśniania kontaktów personalnych.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na: www.plastpol.com oraz na Profilu LinkedIn: https://www.linkedin.com/showcase/plastpolfair.

Opracowano na podstawie informacji Targów Kielce