Toppan zmienił opakowanie w konsolę do gier
1 Jan 1970 14:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Toppan, czołowy dostawca rozwiązań komunikacyjnych, zabezpieczających, opakowaniowych, materiałów dekoracyjnych oraz elektronicznych, opracował projekt interaktywnego opakowania, które łączy się ze smartfonem za pośrednictwem technologii NFC, zapewniając konsumentom dostęp do treści cyfrowych takich jak gry czy muzyka.

W miarę postępującej cyfryzacji społeczeństw i towarzyszącej jej zmianie zwyczajów konsumentów coraz istotniejsze staje się oferowanie im przez firmy zoptymalizowanych usług poprzez efektywne wykorzystanie punktów styku z klientem. Należą do nich poprawa doświadczeń zakupowych klientów dzięki wykorzystaniu do marketingu produktów telefonów przenośnych oraz innych urządzeń cyfrowych. Nowe opakowania Toppan obsługujące technologię NFC dostarczają klientom szereg interaktywnych doświadczeń związanych z aplikacjami na smartfony.

Bezprzewodowe połączenie oparte na technologii NFC jest nawiązywane, gdy smartfon znajduje się w bliskiej odległości od opakowania; w tym celu nie jest wymagane parowanie Bluetooth. Wbudowane w opakowanie przełączniki w układzie typowym dla kontrolerów do gier pozwalają konsumentom cieszyć się interaktywnymi doświadczeniami, gdy naciskają lub stukają w nie dla uzyskania dźwięków lub sterowania grą wyświetlaną na ekranie telefonu za pośrednictwem kompatybilnej aplikacji. W opakowanie można wbudować diody LED i inne dodatkowe elementy, by lepiej dopasować je do celu lub warunków użytkowania.

Toppan umożliwia też dostosowanie do indywidualnych potrzeb struktury urządzeń wejścia-wyjścia, takich jak moduły antenowe i przełączniki, co pozwala na wbudowanie modułów kontrolera w różne rodzaje opakowań, w tym pudełka na prezenty i inne opakowania papierowe, opakowania tłoczone z tworzyw sztucznych oraz z tektury falistej.

Za zasilanie kontrolera odpowiada telefon za pośrednictwem bezprzewodowego połączenia NFC, co eliminuje konieczność umieszczania baterii w opakowaniu. Energia może zostać również wykorzystana do podświetlenia lamp LED umieszczonych w opakowaniu. Zastosowanie technologii NFC zwiększa również poziomu bezpieczeństwa opakowania dzięki połączeniu go z systemami uwierzytelniania tożsamości; aplikacje i treści zostają aktywowane dopiero po zweryfikowaniu unikalnego identyfikatora znacznika NFC wbudowanego w opakowanie.

Te opakowania bardzo efektywnie wykorzystują punkty styku w celu zapewnienia klientom nowych przeżyć po zakupie produktów – powiedział Takamitsu Nakabayashi, starszy kierownik ds. badawczo-rozwojowych w dziale Toppan Security. Połączenie łatwo dostępnych funkcji interaktywnych i autoryzacji za pośrednictwem NFC oznacza, że jest to rozwiązanie, które zapewnia zarówno fantastyczną wartość dodaną, jak i podnosi bezpieczeństwo opakowań.

Opracowano na podstawie informacji firmy Toppan

error: Kopiowanie zabronione!