UPM Raflatac rozszerza portfolio produktów CarbonNeutral
1 Jan 1970 10:13

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma UPM Raflatac rozszerza swoją ofertę produktów CarbonNeutral dzięki uzyskaniu certyfikatu CarbonNeutral dla całej gamy rozwiązań Linerless. Certyfikat został wydany przez Natural Capital Partners zgodnie z protokołem CarbonNeutral. Ta wiodąca światowa struktura zapewnia solidny i pragmatyczny plan osiągnięcia neutralności węglowej.

Produkty do etykietowania bez podkładu wykorzystujące technologię druku termicznego (DT) pomagają klientom zmniejszyć ilość odpadów opakowaniowych i cieszą się dużym zainteresowaniem w łańcuchu wartości opakowań. Korzyści płynące z zastosowania technologii bezpodkładowej, związane ze zrównoważonym rozwojem i wydajnością, są znaczące, ponieważ w porównaniu z tradycyjnymi technologiami etykietowania linerless zapewnia nawet 40-procentową redukcję zużycia materiałów. Rynek druku DT na materiałach bez podkładu odnotował w ostatnich latach wzrost o około 15% w ujęciu rocznym.

Naszym celem w UPM Raflatac jest rezygnacja z surowców kopalnych. W praktyce oznacza to, że stale opracowujemy nowe sposoby ograniczania emisji dwutlenku węgla przez nasze produkty. Jest to konieczne, aby spełnić nasze zobowiązania dotyczące klimatu, ale także dla naszego biznesu, ponieważ zapotrzebowanie rynku na zrównoważone rozwiązania etykietowe jest duże i stale rośnie. Nowy certyfikat CarbonNeutral dla produktów bez podkładu jest doskonałym uzupełnieniem naszej oferty CarbonNeutral, która obejmuje już produkty RAFNXT+. To duży krok naprzód w dostarczaniu naszym klientom jeszcze bardziej zrównoważonych rozwiązań i umożliwieniu im podejmowania działań korzystnych na rzecz klimatu - mówi Robert Taylor, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w firmie UPM Raflatac.
Pomiar śladu węglowego produktów bez podkładu firmy UPM Raflatac otrzymał już aprobatę organizacji Carbon Trust. Nowy certyfikat CarbonNeutral jest kolejnym potwierdzeniem działań podejmowanych przez UPM Raflatac w celu zdefiniowania, zmierzenia i ograniczenia emisji CO2 powiązanych z procesami produkcji, surowcami oraz transportem produktów linerless. Warto dodać, że te emisje, których nadal nie da się uniknąć, są rekompensowane przez firmę.

Emisje gazów cieplarnianych (GHG) pochodzące z produktów bezpodkładowych są w pełni kompensowane w ramach globalnych projektów, weryfikowanych zgodnie z uznanymi międzynarodowymi standardami w rodzaju Gold Standard. Oznacza to, że UPM Raflatac w imieniu swoich klientów zadbała już o zrekompensowanie emisji, które dziś są nadal nieuniknione. Klienci mogą odliczyć emisje związane z produktami typu linerless firmy UPM Raflatac w swoich obliczeniach oceny cyklu życia (LCA).

Współpracujemy z czołowymi organizacjami nad działaniami zapobiegającymi zmianom klimatycznym i tworzeniem bardziej zrównoważonego świata. Nasze połączone podejście wspiera firmy takie jak UPM Raflatac w ograniczaniu ich negatywnego wpływu na środowisko dzięki wykorzystaniu rozwiązań związanych z emisją dwutlenku węgla, które dodatkowo wspierają zrównoważony rozwój. Nowy produkt CarbonNeutral firmy UPM Raflatac to kolejny krok na ich drodze do ochrony klimatu - mówi Natalie Taylor, dyrektor ds. rozwiązań dla klientów w Natural Capital.

Działania UPM Raflatac w obszarze materiałów bez podkładu są częścią jej wysiłków, aby poprowadzić branżę etykietową ku „zeroemisyjnej przyszłości”. UPM jest jedną z pierwszych firm z branży leśnej, które zobowiązały się do podjęcia konkretnych działań w celu złagodzenia zmian klimatycznych w ramach inicjatywy ONZ „Ambicja biznesowa 1,5°C”. Firma UPM przyłączyła się także do zobowiązania klimatycznego, w ramach którego chce osiągnąć zerową roczną emisję CO2 netto do roku 2040 - dekadę przed wyznaczonym w porozumieniu paryskim celem, jakim jest rok 2050.

Opracowano na podstawie informacji firmy UPM Raflatac