Walki Group przejmuje hiszpańską firmę Plasbel
1 Jan 1970 10:17

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Walki Group poinformowała o podpisaniu ostatecznej umowy zakupu większościowego pakietu udziałów w Plasbel Plásticos S.A.U, hiszpańskiego lidera w dziedzinie zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych. Plasbel specjalizuje się w produkcji torebek (z materiałów z odzysku oraz kompostowalnych), a także opakowań giętkich stosowanych w w sektorach spożywczym i detalicznym. W 2020 roku Plasbel zanotował roczną sprzedaż na poziomie ok. 80 mln EUR i zatrudniał 290 osób.

Plasbel umożliwi rozwinięcie ekspansji Walki Group na rynkach europejskich dzięki zlokalizowanemu w hiszpańskiej Murcii supernowoczesnemu zakładowi produkcyjnemu o powierzchni przeszło 30 tys. m2, który dostarcza szerokie portfolio opakowań spożywczych, a także pokonsumpcyjnych folii, recyklowalnych i kompostowalnych, wykorzystywanych w sektorze detalicznym i hotelarskim.

To przejęcie stanowi ważny krok dla Walki, będąc elementem naszej strategii promowania obiegu zamkniętego i kompostowalności materiałów opakowaniowych. Plasbel to wspaniała firma z oddanymi pracownikami i doskonałymi produktami, działająca w branży, która w najbliższych latach będzie się intensywnie rozwijać. Cieszymy się, że możemy wspierać jej ambitną podróż ku przyszłości - mówi Leif Frilund, prezes i dyrektor generalny Walki Group. Plasbel nie tylko umożliwi nam strategiczne rozszerzenie portfela własnych produktów, ale zapewni dodatkowo bezpośredni dostęp i bliskość najważniejszych grup użytkowników końcowych.

Jesteśmy szczęśliwi, że stajemy się częścią rodziny Walki i wkraczamy w nową fazę rozwoju, której celem jest umocnienie naszej pozycji lidera w Hiszpanii i dalsze rozszerzenie zasięgu geograficznego Plasbel. Co więcej, komplementarne możliwości w zakresie badań i rozwoju pomogą połączonemu podmiotowi stać się wiodącym przetwórcą biofolii z atrakcyjnymi możliwościami ekspansji w całej Europie - mówi Antonio Beltrán, dyrektor generalny i udziałowiec inwestujący w Plasbel.

Plasbel będzie wspierał dalszy rozwój działalności Walki w zakresie folii i torebek oraz stanie się częścią globalnego obszaru biznesowego Opakowań Konsumenckich. Strony uzgodniły, że nie ujawnią ceny zakupu ani warunków transakcji.

Opracowano na podstawie informacji Walki Group

error: Kopiowanie zabronione!