Wydajne rozwiązania napędowe do butelkowania napojów
1 Jan 1970 10:26

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Automatyczne systemy butelkowania napojów oraz systemy transportowe wykorzystywane w produkcji napojów i żywności w płynie charakteryzują się wysokimi wymaganiami w zakresie wydajności energetycznej, niezawodności, możliwości spłukiwania oraz ochrony przed korozją. Jako jeden z wiodących dostawców pełnego zakresu technologii mechanicznej i elektronicznej dla napędów, przedsiębiorstwo Nord Drivesystems zna wymagania branży i zapewnia wydajne, higieniczne i niezawodne rozwiązania butelkowania i transportu dla linii produkcji napojów.

Łatwość czyszczenia, oszczędność energii, wysoka precyzja pozycjonowania, niskie koszty robocze: systemy napędowe wykorzystywane w automatycznych systemach butelkowania dla przemysłu napojów muszą liczyć się z wieloma wymaganiami – jest to obszar, w którym Nord Drivesystems ma największe doświadczenie. To rodzinne przedsiębiorstwo z Niemiec jest jednym z globalnych liderów w technologii napędów, zapewniając dobrane do wymagań klienta rozwiązania, odznaczające się wysoką wydajnością energetyczną, przyjazną dla użytkownika technologią plug & play, gładkimi powierzchniami i długim okresem eksploatacji.

Motoreduktor DuoDrive: Wysoka wydajność energetyczna, niskie koszty robocze

Innowacyjny i opatentowany motoreduktor DuoDrive łączy w sobie wysokowydajny silnik synchroniczny klasy IE5+ z jednostopniową przekładnią walcową w jednej obudowie, osiągając wydajność systemu na poziomie 92% - co w tej klasie mocy stanowi jedną z najwyższych wartości na rynku. Bardzo wysoka wydajność systemu jest także możliwa w zakresie obciążeń częściowych. Stały moment obrotowy silnika w dużym zakresie prędkości umożliwia redukcję wersji i obniżenie kosztów pracy. Prócz tego, dzięki prostemu podłączeniu w systemie plug-and-play uzyskuje się znaczną redukcję kosztów całkowitych w porównaniu z innymi napędami. Niewentylowana, zmywalna konstrukcja o gładkich powierzchniach zewnętrznych spełnia najbardziej wyśrubowane wymagania higieniczne i zapewnia optymalne czyszczenie.

Nordac ON/ ON+: Zdecentralizowana przetwornica częstotliwości ze zintegrowanym interfejsem Ethernet

Butelkowanie napojów to obszar, w którym obserwujemy coraz większe zapotrzebowanie na zdecentralizowaną technologię napędów. Dzięki przetwornicom częstotliwości Nordac ON/ ON+, Nord Drivesystems oferuje optymalne rozwiązanie. Przetwornice te obejmują zakres mocy do 2,2 kW i charakteryzują się zintegrowanym interfejsem Ethernet (ProfiNET, EtherNET IP oraz EtherCAT, o regulowanych parametrach), pełną kompatybilnością i bardzo kompaktową konstrukcją. Przetwornice zdecentralizowane doskonale nadają się do integracji w systemach butelkowania i pasów transportowych, oszczędzając miejsce oraz pozwalając na uniknięcie rozbudowanego okablowania silników, jakiego potrzebują scentralizowane przetwornice częstotliwości.

Obróbka powierzchni w systemie nsd tupH: Alternatywa dla stali nierdzewnej

Obróbka powierzchni nsd tupH dostępna jest zarówno dla napędów DuoDrive, jak i dla przetwornic Nordac ON/ ON+. Dzięki specjalnej metodzie powierzchnia zostaje zabezpieczona przed korozją i utwardzona, dzięki niej aluminium otrzymuje ochronę antykorozyjną podobną do stali nierdzewnej. Nie jest to powłoka, ale metoda obróbki powierzchni, tworząca ochronną warstwę na stałe połączoną z materiałem podłoża. Nic nie może odpaść ani odłupać się. Napędy są łatwe do czyszczenia i w dużej mierze odporne na działanie kwasów i zasad. Możliwe jest nawet wykorzystanie na nich myjek wysokociśnieniowych i agresywnych środków czyszczących. Ten system obróbki można zastosować w przypadku większości modułowych napędów Nord wykonanych z aluminium.

Nord Drivesystems na targach Polagra i Taropak

Nord przedstawi swój obszerny portfel rozwiązań w zakresie napędów do przemysłu spożywczego i opakowań w dniach 26-28 września 2022 w Poznaniu, na targach Polagra i Taropak.

Podpisy do zdjęć (od góry, aut. Nord Drivesystems): 1./ Innowacyjny i opatentowany motoreduktor DuoDrive osiąga niezrównaną wydajność. 2./ Nordac ON/ ON+ to kompaktowa i inteligentna przetwornica częstotliwości do zastosowań zdecentralizowanych. 3./ Metoda obróbki powierzchni nsd tupH zapewnia doskonałą ochronę przed korozją napędów w obudowach z aluminium, przystosowanych do spłukiwania w przemyśle napojów.

error: Kopiowanie zabronione!