XSYS łączy siły z Nilpeter i Reproflex Scandinavia
1 Jan 1970 08:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma XSYS poinformowała o nawiązaniu współpracy z producentem wąskowstęgowych maszyn drukujących, spółką Nilpeter, oraz specjalistą w zakresie rozwiązań dla prepressu Reproflex Scandinavia. Bazując na silnych stronach każdego z przedsiębiorstw, nowe partnerstwo ma dostarczać rozwiązania z obszaru druku fleksograficznego, które pomogą klientom w realizacji niezrównanych przywieszek i etykiet najwyższej jakości.

Wymagania stawiane drukarniom, od których oczekuje się druku o niezmiennie wysokiej jakości, bez wad i różnic kolorystycznych, przy zapewnieniu niższych kosztów i szybkiej dostawy, nie słabną. Tymczasem zmienne nieodłącznie obecne w procesie fleksograficznym mogą negatywnie wpływać na efekty druku i szybko obniżać rentowność. Firma XSYS - dzięki ścisłej współpracy z innymi wiodącymi dostawcami branżowymi – z myślą o swych klientach opracowuje innowacyjne i niezawodne rozwiązania w zakresie fleksografii, tak by pomóc im w osiągnięciu, a nawet przekroczeniu, zakładanych celów.

W nowym projekcie uwzględniono następujące produkty:

  • - Płyty XSYS - nyloflex FTS Digital to płyta z płaskim czubkiem do zadruku opakowań giętkich, przywieszek i etykiet na podłożach foliowych lub papierowych przy użyciu farb rozpuszczalnikowych, wodnych lub UV. Ta uniwersalna płyta może być stosowana w standardowych urządzeniach do druku solwentowego. Gładka powierzchnia płyty ma bardzo drobne ziarnowanie, które jest w stanie oddać niestandardowe wzory rastrowania. Płyta jest również wyposażona w technologię AIF o wyjątkowej zdolności podpowierzchniowego odpychania farby, co zapobiega jej przelaniu, utrzymując płyty w czystości podczas drukowania i umożliwiając wydłużenie czasu pracy prasy;
  • - druk Nilpeter - etykieta QUALITY została wydrukowana na maszynie Nilpeter FA-17. Ten model zapewnia maksymalny poziom stabilności, najściślejszą tolerancję registra i doskonałe rezultaty drukowania na wielu podłożach: wszystkich standardowych materiałach samoprzylepnych, w tym giętkich foliach opakowaniowych, foliach polimerowych, foliach metalicznych i papierze. Technologia Clean-Hand zastosowana w FA-17 minimalizuje ręczną obsługę maszyny, wszystkie dane są zapisywane, zadania łatwo przywołać z pamięci, zaś maszyna automatycznie ustawia register. Takie rozwiązanie w jeszcze większym stopniu eliminuje manualne sterowanie: uchwyty szybkiej blokady zastąpiono przyciskami dotykowymi, wszystkie pokrywy zespołów drukujących można otwierać pojedynczo lub symultanicznie, a wałki aniloksowe mają funkcję automatycznego czyszczenia przed zwolnieniem. FA, zdaniem Nilpeter najbardziej wszechstronna maszyna fleksograficzna na rynku, umożliwia drukarniom skalowanie i dostosowywanie w zakresie od standardowej do zaawansowanej, ze stacjami zapewniającymi wartość dodaną oraz różnymi pakietami aplikacji i automatyzacji, zgodnie z potrzebami i budżetem użytkownika;
  • - prepress Reproflex Scandinavia – firma skupia się na tych ogniwach łańcucha wartości, które są związane z artworkami, wzornictwem, prepressem, proofingiem, zarządzaniem kolorami, płytami flekso oraz produkcją cylindrów. Do jej rozwiązań dla fleksografii należą SoftTone+ zapewniający efektu delikatnego rozmycia, Ultra White umożliwiający lepsze krycie przy mniejsze ilości farby, a także Druk Rozszerzonym Gamutem (EGP).

Efektami niedawnych testów druku przeprowadzonych w duńskim centrum technologicznym firmy Nilpeter są przyciągające wzrok próbki etykiet, które pokazują, co da się osiągnąć dzięki właściwemu połączeniu optymalnej technologii i wiedzy z zakresu prepressu, płyt i druku.

Silne partnerstwa branżowe mają kluczowe znaczenie przy rozwoju innowacji w druku flekso, tak by nasi klienci mogli pozostać konkurencyjni. Efekty, które dzisiaj pokazujemy, jasno dowodzą wartości tej współpracy, dlatego czekamy na możliwość rozwoju platformy w nadchodzących miesiącach – powiedziała dr Joelle Bédat, menedżerka ds. rozwoju biznesu OEM w XSYS.

Po udanych wstępnych testach druku współpracujące firmy zamierzają rozszerzyć zakres projektu o rozwiązania zaspokajające potrzeby klientów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Opracowano na podstawie informacji firmy XSYS

error: Kopiowanie zabronione!