Eticod inwestuje w drugą maszynę HP Indigo
16 Feb 2021 09:04

Polski producent etykiet, firma Eticod z Katowic, pragnąc pozostać na bieżąco z nieustannie zmieniającymi się trendami produkcyjnymi i zapewnić swym klientom całą gamę możliwości zapewnianych przez druk cyfrowy, rozszerzyła swój park maszynowy o nową cyfrową maszynę HP Indigo 6900.

Działający od ponad 25 lat Eticod to lider w dziedzinie produkcji etykiet samoprzylepnych. W skład firmowego portfolio wchodzą etykiety drukowane na folii, papierze i materiałach strukturalnych, ze szczególnym naciskiem na etykiety wielowarstwowe (peel-off) oraz bilety.

W przeszłości firma do realizacji zleceń w średnich i wysokich nakładach wykorzystywała wyłącznie technologię druku fleksograficznego. Gdy jednak coraz więcej klientów zaczęło zamawiać etykiety w mniejszych ilościach, dla Eticod był to znak, że czas zainwestować w druk cyfrowy, by spełnić popyt na produkcję niskonakładową.

Początkowo przedsiębiorstwo miało obawy, czy cyfrowe urządzenie sprosta wysokim wymaganiom dotyczącym jakości, jednak wyzbyło się ich, gdy odkryło zaawansowaną technologię HP Indigo i w 2017 r. zainstalowało pierwszą cyfrową maszynę HP Indigo 6800.

Tylko gama HP Indigo była w stanie przekonać nas swoją jakością do zainwestowania w cyfrową rewolucję – wyjaśnił powody technologicznej transformacji firmy, która ostatnio zainwestowała w drugi model HP Indigo 6900, jej dyrektor generalny Aron Huć.

Od momentu uruchomienia technologii HP Indigo przed Eticod otworzyła się cała gama nowych możliwości. Firma jest obecnie w stanie dopasować się do obowiązujących trendów, np. w dziedzinie personalizacji, oraz drukować dla swych klientów tysiące etykiet, nawet jeśli każda z nich jest zupełnie inna od pozostałych.

Z punktu widzenia Eticod wyróżniającą się cechą HP Indigo 6900 jest możliwość druku na szerokiej gamie różnych podłoży. Eticod może więc obecnie zaoferować druk na foliach posrebrzanych, papierach strukturalnych, papierach termicznych, a nawet na drewnie. W praktyce od momentu wdrożenia technologii HP Indigo Eticod stał się jedną z pierwszych firm na świecie drukującą etykiety na drewnie, za co otrzymała międzynarodową nagrodę HP INKSpiration.

Cyfrowe maszyny drukujące HP Indigo pozwoliły dodatkowo rozszerzyć jej bazę klientów o takich, którzy zamawiają niewielkie nakłady etykiet, czego Eticod nie był w stanie wcześniej zrealizować. Wysoka jakość maszyn pozwoliła przedsiębiorstwu na produkcję oryginalnych i bardzo szczegółowych etykiet, które firma wykorzystuje do własnych celów marketingowych oraz prezentuje na branżowych wystawach i konkursach.

Opracowano na podstawie informacji firmy Eticod