EyeC zmienia nazwy swych systemów inspekcji in-line
23 Apr 2019 10:07

W pierwszym kwartale 2019 r. firma EyeC zdecydowała o zmianie nazw produktów z linii ProofRunner dla zapewnienia większej przejrzystości nazewnictwa serii systemów kontroli wizyjnej in-line, które przedsiębiorstwo rozwija nieustannie od 2006 r. Z nową nazwą i starą niezawodnością, systemy inspekcyjne z serii EyeC: ProofRunner Web, Sheetfed, Carton Folder Gluer oraz Carton Sorter kontrolują 100% nakładu i zapobiegają mieszaniu zleceń oraz wypuszczaniu na rynek prac z defektami w druku.

Seria EyeC ProofRunner Web to system inspekcji wizyjnej in-line, który sprawdza jakość każdego rodzaju produktów drukowanych na wstędze, takich jak etykiety, inserty oraz opakowania giętkie. Urządzenie monitoruje jakość druku bezpośrednio na maszynie drukującej lub na przewijarce. Z kolei seria EyeC ProofRunner Sheetfed sprawdza wszystkie zadrukowane arkusze w produkcji pudełek składanych i insertów. System może współdziałać z maszynami arkuszowymi wielu producentów, m.in. Koenig & Bauer oraz Manroland Sheetfed. Obie wymienione linie znacząco upraszczają kontrolę wizyjną druku.

Kompletną kontrolę jakości druku pudełek kartonowych zapewniają: EyeC ProofRunner Carton Folder Gluer, który jest instalowany na składarko-sklejarce, lub technologia EyeC w połączeniu z modułem podajnika wstępnego (np. firmy Kohmann lub Versor). System wykorzystuje wyrzutnik zintegrowany w składarko-sklejarce do usuwania pudełek z defektami. Alternatywnym rozwiązaniem do kontroli pudełek składanych może być seria EyeC ProofRunner Carton Sorter, która jest instalowana na zespole sortującym. System kontroluje i sortuje 100% pudełek składanych bez ich uszkadzania, jeszcze zanim zostaną skierowane do modułu klejącego.

„Jako kompletny dostawca rozwiązań do inspekcji druku, pomagamy naszym klientom w kontrolowaniu jakości ich produktów na wszystkich etapach procesu produkcyjnego” - podkreśla Nico Hagemann, menedżer ds. systemów EyeC ProofRunner. „Naszym celem jest ciągłe rozwijanie naszych produktów i elastyczne adaptowanie istniejącego portfolio. To dlatego tak ważnym była zmiana nazwy naszych systemów pracujących w linii – aby ułatwić komunikację z klientami”.

Na podstawie informacji EyeC opracował TK