FachPack 2018 większy niż kiedykolwiek wcześniej
7 May 2018 07:26

Pół roku przed rozpoczęciem wystawy FachPack (25-27 września 2018) organizatorzy wyprzedali niemal całą przestrzeń wystawienniczą. Po raz pierwszy w historii europejskie targi opakowań, przetwórstwa i technologii zajmą dwanaście hal centrum wystawowego w Norymberdze, w których pojawi się ok. 1,5 tys. wystawców oraz ponad 40 tys. gości. Aby zmieścić tak wielką liczbę uczestników, konieczne było przeprojektowanie układu pomieszczeń i tematyczne zorganizowanie prezentacji.

„Chcieliśmy maksymalnie ułatwić poruszanie się zwiedzających po terenie targów w taki sposób, by byli w stanie błyskawicznie odnaleźć wystawców, którzy odpowiadają na ich potrzeby i oferują interesujące ich rozwiązania” - wyjaśnia Cornelia Fehlner, dyrektor wystawy w NürnbergMesse. „W przeszłości kluczowe obszary pojawiały się organicznie w określonych halach. Wykorzystaliśmy ten pomysł, ale dopracowaliśmy go przy planowaniu układu sal.”

Hale podzielone na obszary tematyczne

FachPack prezentuje pełen łańcuch wartości dodanej opakowań w dwunastu halach: maszyny opakowaniowe, technologie etykietowania i znakowania, jak również rozwiązania z zakresu intralogistyki i logistyki pakowania zostaną zlokalizowane w halach południowych (o numerach 1, 2, 3, 3A, 4 i 4A). Z kolei północne hale (o numerach 4, 5, 6, 7, 7A, 8 i 9) będą gościć materiały opakowaniowe, materiały pomocnicze, a także urządzenia do druku i obróbki opakowań.

Nowością tegorocznej edycji będzie poświęcenie każdej z dwunastu hal określonemu tematowi, odpowiadającemu prezentacjom większości zgromadzonych w niej wystawców. „Przykładowo każdy gość nadchodzącego FachPacku, który jest zainteresowany drukiem i wykańczaniem opakowań oraz opakowaniami premium, powinien skierować swe kroki najpierw do hali 8, w której znajdzie przykłady atrakcyjnego wzornictwa opakowań. Zwiedzający z branży technologii medycznych, farmaceutyków lub kosmetyków udadzą się do hali 3A, gdzie zobaczą najszerszą gamę produktów i usług dla tego sektora” - kontynuuje Fehlner. Z kolei prezentacje związane z papierem, kartonem i tekturą można będzie znaleźć w halach 5, 7A i 9, w których zgromadzą się wystawcy z tego zakresu.”

Tematy wiodące w poszczególnych halach:

(1) urządzenia do etykietowania i znakowania;

(2) technologie klejenia;

(3) automatyzacja, robotyka, systemy paletyzacji, części;

(3A) technologie farmaceutyczne i medyczne, kosmetyki;

(4) intralogistyka i logistyka opakowań, urządzenia do etykietowania i znakowania, inżynieria środowiskowa;

(4A) intralogistyka i logistyka opakowań;

(5) papier, karton, tektura, metal;

(6) opakowania giętkie i formowane wtryskowo, drewniane;

(7) tworzywa giętkie i formowane wtryskowo;

(7A) papier, karton, tektura falista;

(8) druk opakowań, obróbka opakowań, opakowania premium;

(9) tworzywa giętkie i formowane wtryskowo, papier, karton, tektura falista.

Pełen przegląd hal wystawowych zajmowanych przez targi FachPack oraz dokładne plany każdej hali można znaleźć na stronie internetowej: www.fachpack.de/en/exhibitors/participation/floor-plan.

Na podstawie informacji organizatora opracował TK