Firma Videojet wprowadza na rynek nowa taśmę Ultra Grade
25 Sep 2015 10:23

Firma Videojet Technologies Inc., światowy lider branży produktów z zakresu kodowania, zadrukowywania i znakowania produktów oraz czołowy producent płynów i akcesoriów związanych z identyfikacją wyrobów, wprowadziła na rynek nowa czarną taśmę o nazwie „Ultra Grade”, przeznaczoną do swoich firmowych drukarek termotransferowych (TTO) z serii DataFlex i 6X00. Drukarki te cieszą się zasłużoną renomą w branży, gdyż idealnie nadają się do znakowania elastycznej folii, etykiet i połyskliwych metek takimi zmiennymi informacjami jak data, godzina, kod partii, składniki, logotypy i teksty reklamowe.

Nowa czarna taśma Ultra Grade dostępna jest w długości 1200 m, która zapewnia dłuższy czas drukowania i mniejszą częstotliwość wymiany rolek, a także pozwala zwiększyć liczbę wyrobów znakowanych z użyciem jednej rolki. W porównaniu ze standardowymi czarnymi taśmami firmy Videojet produkt ten gwarantuje wyższą jakość druku przy dużych szybkościach linii zarówno w wysokiej, jak i niskiej temperaturze. Czarna taśma Ultra Grade jest dostępna w wersjach o różnych szerokościach i zapewnia doskonały kontrast oraz wysoką odporność na ścieranie, zarysowanie i działanie wysokich temperatur, dzięki czemu idealnie sprawdza się w wielu różnych zastosowaniach.

„Nowa taśma Ultra Grade dla urządzeń TTO firmy Videojet zapewnia pierwszorzędną czułość i świetnie sprawdza się w pracy z wieloma różnymi podłożami takimi jak papier powlekany, folia metaliczna czy folia PET” - mówi Heidi Wright, kierownik działu materiałów eksploatacyjnych w firmie Videojet. „Taśma doskonale nadaje się do wielu zastosowań w branży opakowań elastycznych i stanowi kolejny dowód na to, że firma Videojet nieustannie poszerza swoją ofertę o produkty spełniające, a nawet przekraczające, oczekiwania producentów”.

Czarna taśma Ultra Grade to najnowszy produkt z serii taśm termotransferowych firmy Videojet. Wszystkie taśmy firmy Videojet wykorzystują zaawansowaną technologię powlekania odwrotnej strony, która przyczynia się do wydłużenia okresu eksploatacji głowic drukujących i zapewnia wyjątkową jakość druku. Taśmy te zostały opracowane z myślą o drukarkach TTO firmy Videojet, które są powszechnie używane w branży przekąsek oraz wyrobów piekarniczych i cukierniczych. Doskonale sprawdzają się w wielu różnych zastosowaniach, m.in. przy znakowaniu torebek z przekąskami, świeżych i mrożonych warzyw, mięsa i drobiu, suszonych owoców czy słodyczy.

Źródło: Videojet