Firma Videojet wprowadza najnowszą drukarkę termotransferową
8 Aug 2018 12:30

Videojet Technologies, dostawca rozwiązań do oznaczania, kodowania i drukowania, wprowadza do oferty drukarkę termotransferową Videojet 6230, łatwe w obsłudze urządzenie ograniczające liczbę błędów znakowania opakowań elastycznych, które zapewnia niski całkowity koszt posiadania (TCO).
Firma Videojet zdaje sobie sprawę, że producenci wymagają niezawodnego, łatwego w dostosowaniu rozwiązania, które zawsze zapewnia poprawne i dokładne drukowanie oznakowań. Jak przekonuje, nowa drukarka termotransferowa spełnia te oczekiwania, oferując wyjątkowo łatwe w obsłudze urządzenie z funkcjami kontroli jakości nadruków.
Oparta na najnowszej technologii Videojet drukarka 6230 jest wyposażona w kasetę o prostej konstrukcji, która umożliwia obsługę dłuższych przebiegów produkcyjnych. Taśma ma długość 700 m, czyli znacznie większą niż w przypadku drukarek do wytłaczania na gorąco, więc nie trzeba jej wymieniać tak często jak w konkurencyjnych systemach TTO. Pozwala to maksymalnie wydłużyć czas produkcji bez przestojów, zaś sama wymiana taśmy w drukarce 6230 jest bezpieczna i łatwa.
Dzięki prostej konserwacji model 6230 zapewnia niski TCO. Ponadto konstrukcja niewymagająca zasilania powietrzem nie tylko eliminuje konieczność stosowania sprężonego powietrza, ale także ma mniej części zużywalnych, ponieważ nie zawiera węży ani złączy powietrznych. Komponenty można szybko i łatwo wymienić, dzięki czemu klienci mogą jak najszybciej przywrócić pełną sprawność linii. Unikatowa konstrukcja głowicy drukującej zapewnia długi czas sprawności, umożliwia jej prostą wymianę i nie wymaga dodatkowej interwencji operatora w celu przywrócenia drukowania.
Nowatorska drukarka 6230 została zaprojektowana z myślą o typowych środowiskach produkcji, więc można ją łatwo zintegrować z większością linii produkcyjnych, zwłaszcza na ograniczonej przestrzeni.
„Producentom brakuje swobody wyboru sposobów obsługi drukarek termotransferowych” — wyjaśnia Heidi Wright, kierownik jednostki organizacyjnej ds. rozwiązań TTO w firmie Videojet Technologies. „Intuicyjny kontroler z 5-calowym, kolorowym ekranem dotykowym i funkcja wyboru zadania jednym dotknięciem przycisku sprawiają, że drukarka Videojet 6230 jest łatwa w obsłudze i doskonale sprawdza się w przypadku producentów, którzy chcą odejść od technologii wytłaczania na gorąco. Oprócz ekranu dotykowego model Videojet 6230 oferuje także inne sposoby obsługi drukarki, również przy użyciu telefon z systemem Android”.
Kontrola jakości nadruków jest standardowym elementem drukarki 6230. Producenci mogą łatwo tworzyć kody w oprogramowaniu VideojetConnect Design lub CLARiSOFT, co pozwala ograniczyć liczbę interakcji operatorów z myślą o zmniejszeniu ilości błędów użytkowników, odpadów i przeróbek. Funkcja podglądu wydruku WYSIWYG umożliwia operatorom potwierdzanie wyboru właściwego kodu, a znacznik czasu rzeczywistego ułatwia unikanie błędów dat oraz ryzyka związanego z wycofaniem produktu.
Drukarka obsługuje opcjonalną łączność Bluetooth, więc przy zastosowaniu zgodnej karty Bluetooth USB można sterować drukarką za pomocą telefonu z systemem Android zamiast interfejsu HMI. Po aktywowaniu tej funkcji producenci mogą używać telefonu z systemem Android 4.4.4 lub nowszym jako interfejsu graficznego, zewnętrznej pamięci do przesyłania zadań oraz narzędzia do wybierania drukowanych kodów paskowych. Dzięki temu operator może wygodniej sterować drukarką i całą linią produkcyjną.
„Firma Videojet stale inwestuje w prace badawczo-rozwojowe. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że nowa drukarka termotransferowa to rozwiązanie, które pozwala producentom ograniczyć liczbę błędów podczas znakowania opakowań elastycznych oraz obniżyć całkowity koszt posiadania” — podsumowała Heidi Wright.
Źródło: Videojet Technologies