Firma W&H wzmocniła swą rynkową pozycję w 2017 r.
26 Mar 2018 14:03

W 2017 r. firma Windmöller & Hölscher, producent maszyn i urządzeń przetwórczych do produkcji opakowań giętkich, wzmocniła swoją pozycję rynkowego lidera w trzech obszarach: wytłaczania, druku i przetwórstwa. Rodzinne przedsiębiorstwo zakończyło ubiegły rok obrachunkowy z obrotami na poziomie 835 mln euro – najwyższymi w dziejach Grupy. W sektorze maszyn fleksograficznych i rotograwiurowych W&H osiągnęło globalną sprzedaż w wysokości 270 mln euro. Dzięki takim rezultatom W&H pozostaje wyraźnym rynkowym liderem wśród producentów maszyn drukujących dla branży opakowań giętkich.

„Wszystkie obszary produkcji – wytłaczanie, druk i przetwórstwo – oraz dział obsługi rozwinęły się korzystnie w ubiegłym roku” - wyjaśnia dyrektor generalny dr Jürgen Vutz. W skład Grupy – oprócz cenionej marki W&H oraz jej licznych przedstawicielstw handlowych na całym świecie – wchodzi również firma Garant specjalizująca się w liniach do produkcji worków papierowych.

Stały rozwój firmy napędzają liczne innowacje oparte na koncepcji Opakowania 4.0. „Z naszego punktu widzenia Opakowanie 4.0 to systemy inteligentne, zintegrowane procesy oraz intuicyjna obsługa. Czynimy użytek z nowych, cyfrowych technologii po to, by uczynić procesy produkcyjne naszych klientów jeszcze bardziej wydajnymi i opłacalnymi – od zautomatyzowanego, szybszego narządu prac po monitorowanie i kontrolę za pośrednictwem smartfonów” - dodaje Vutz.

Globalna obecność rodzinnej firmy, której siedziba mieści się w Niemczech, to ważny element utrzymywania bliskich związków z klientami. „Jesteśmy silnie reprezentowani w globalnej skali. Służenie naszym klientom w roli długotrwałego partnera, bez względu na regionalne trendy rozwojowe, ma dla nas duże znaczenie” - dodaje dyrektor ds. sprzedaży Peter Steinbeck.

Firma planuje dalszy rozwój w 2018 r. „Ten rok będzie stał pod znakiem przygotowań do jubileuszu 150-lecia naszej firmy w 2019 r.” - mówi Vutz. Z myślą o tym wydarzeniu Grupa już teraz inwestuje miliony euro w rozbudowę swego centrum technologicznego w centrali w Lengerich. „W 2019 r. nasza siedziba doczeka się największego na świecie centrum technologicznego dla maszyn do produkcji opakowań giętkich. W przyszłości klienci będą mogli zapoznać się z pełnym łańcuchem produkcji, wszystkimi rodzajami systemów i urządzeniami peryferyjnymi w najnowocześniejszym ośrodku” - kończy Vutz.

Na podstawie informacji W&H opracował TK

Zarząd Grupy W&H (od lewej do prawej): dr Jürgen Vutz, aktywny wspólnik i dyrektor generalny, Peter Steinbeck, aktywny wspólnik i dyrektor ds. sprzedaży, oraz Theodor Determann, dyrektor finansowy.