Firma Zahoransky otrzymała nagrodę 2016 MSG Award
26 Apr 2017 12:02

Grupa MSG (Munich Strategy Group) od siedmiu lat wybiera i nagradza 100. najlepszych niemieckich przedsiębiorstw średniej wielkości. Na listę w 2016 r. trafiła również Grupa Zahoransky AG z siedzibą w Todtnau.

Zahoransky został wybrany z grupy 3,5 tys. przedsiębiorstw. Ranking „Top 100” grupuje firmy, które w okresie pięciu kolejnych lat zanotowały wyraźny postęp w zakresie zrównoważonego rozwoju. Ponadprzeciętny wzrost obrotów w tym okresie jest niezbędnym warunkiem, by znaleźć się na liście – i tak było w przypadku firmy Zahoransky. Liczba zamówień składanych Grupie bije kolejne rekordy w ostatnich trzech latach. W 2016 r. osiągnęły one wartość ok. 92 mln euro, w porównaniu z kwotami 82 i 85 mln w latach poprzednich.

Zahoransky jest jednym z czołowych producentów maszyn do produkcji szczotek – od szczoteczek do zębów i szczotek używanych w gospodarstwie domowym, po szczotki przemysłowe. W swej ofercie posiada jednak również maszyny opakowaniowe oraz formy wtryskowe dla przemysłu tworzyw sztucznych.

MSG, monachijska firma zajmująca się doradztwem w zakresie zarządzania, specjalizuje się w obsłudze czołowych firm średniej wielkości z obszarów inżynierii mechanicznej, przemysłu spożywczego, opakowaniowego oraz budowlanego, aktywnych na rynkach krajowych i międzynarodowych.

Na podstawie informacji Zahoransky opracował TK