Flint Group ogłasza podwyżki cen swych produktów
16 Mar 2017 10:25

Z powodu niestabilności panującej na rynku surowcowym oraz niepewnej przyszłości makroekonomicznej Flint Group zdecydowała się na globalną podwyżkę produktów dla sektorów: opakowaniowego, wąskowstęgowego oraz arkuszowego.

Dział Packaging, Narrow Web & Sheetfed potwierdził, że wzrost cen wyniesie od 4% do 7% i zacznie obowiązywać od 3 kwietnia 2017 r. Prezes działu Doug Aldred przyznaje: „Podwyżki będą różnić się w różnych grupach produktowych, a nasi menedżerowie będą kontaktować się ze swymi klientami w najbliższych dniach w celu omówienia ich szczegółów.”

22 lutego br. Flint Group ogłosiła podwyżki oraz dopłaty do cen produktów w efekcie ograniczeń dostaw i wzrostu cen na globalnym rynku tlenku tytanu (TiO2). Mimo tego teraz zdecydowała się na dalsze podwyżki, biorąc pod uwagę pogorszenie bezpieczeństwa dostaw wielu surowców wykorzystywanych do produkcji farb (na co bezpośredni wpływ ma kryzys na rynku TiO2).

Adhemur Pilar, prezes Flint Group w Ameryce Łacińskiej, potwierdza: „W ostatnim czasie stabilność naszego łańcucha dostaw zmniejszyła się; naszym celem było zawsze zagwarantowanie jakości produktów oraz ich długoterminowej dostępności. Niestety to prowadzi do wzrostu kosztów, których jesteśmy obecnie świadkami.”

Jak dodaje Doug Aldred: „Flint Group niestrudzenie pracuje nad tym, by ograniczyć koszty tych dramatycznych podwyżek dla naszych wartościowych klientów poprzez sprawdzenie alternatywnych źródeł dostaw oraz przeznaczanie aktywów na bardziej wydajne projekty. Niestety w obecnych niepewnych warunkach Grupa nie ma innej opcji, jak dokonać przeglądu aktualnych modeli cenowych i odpowiednio reagować. Flint Group nie ustaje we wspieraniu swoich klientów w odpowiedzialny sposób jako zaangażowany partner”.

Na podstawie informacji Flint Group opracował TK