H.B. Fuller rozszerza gamę klejów fluorescencyjnych
11 May 2018 13:42

Firma H.B. Fuller rozszerza gamę klejów fluorescencyjnych świecących w świetle UV, by pomóc producentom opakowań w podniesieniu jakości ich produktów. Opracowane do wykorzystania z najbardziej wymagającymi podłożami (zwłaszcza z tekturą falistą i litą), te innowacyjne rozwiązania do klejenia spełniają także wymogi bezpieczeństwa żywności. Obecnie do klejów świecących na niebiesko w promieniach UV firma dodała kleje świecące na żółto-zielono, sprzedawane pod nazwą Swift Tak.

„W świecie, w którym coraz bardziej liczy się dostarczanie wyłącznie produktów najwyższej jakości, rozwiązania do klejenia czynią różnicę” - powiedziała Jude Liddle, dyrektor ds. marketingu H.B. Fuller w dziale Converting Solutions dla regionu EIMEA.

„Nasze przywiązanie do innowacyjności oznacza, że zawsze poszukujemy nowych sposobów na pomaganie klientom w optymalizacji ich wydajności produkcyjnej i ograniczaniu opóźnień wynikających z procesów klejenia. Dlatego oczywistym jest, że gdy producenci maszyn i nasi klienci opowiedzieli nam o problemie z wykryciem kleju świecącego na niebiesko w promieniach UV – co wynika z wysokiego poziomu wybielaczy optycznych stosowanych w podłożach pochodzących z recyklingu – postanowiliśmy go rozwiązać.”

Zastosowanie w klejach środka fluorescencyjnego świecącego na żółto-zielono eliminuje ten problem, pozwalając producentom opakowań w upewnieniu się, że klej znajduje się wszędzie tam, gdzie powinien, bez względu na rodzaj materiału użytego przy produkcji opakowania.

Klej wyposażony w środek fluorescencyjny zaczyna świecić po wystawieniu go na działanie światła UV o określonej długości fali. Dzięki zastosowaniu odpowiednich urządzeń z wbudowanymi czujnikami i detektorami możliwe jest wykrycie błędu i skorygowanie w czasie rzeczywistym ustawienia systemów klejących.

Jude Little przekonuje, że „oferowane przez nas kleje ze środkami fluorescencyjnymi są zgodne z wymogami bezpieczeństwa żywności (…), a naszym klientom oferujemy obszerną dokumentację, która to poświadcza.”

Na podstawie informacji H.B. Fuller opracował TK