Gallus rozpoczyna sprzedaż 5-kolorowej wersji maszyny Labelfire
1 Feb 2019 13:20

Od 1 lutego 2019 r. firma Gallus rozpoczyna sprzedaż 5-kolorowej wersji swej innowacyjnej cyfrowej maszyny do hybrydowego druku fleksograficznego, Gallus Labelfire E 340. 5-kolorowy model Labelfire (CMYK + biały cyfrowy) stanowi propozycję typu „entry level” dla tych, którzy chcą produkować w pełni wykończone etykiety w technologii cyfrowej za niższą cenę, z użyciem przemysłowej platformy drukującej w jednym przebiegu.

Gallus Labelfire 340, który debiutował na rynku w 2016 r., to 8-kolorowy cyfrowy system produkcyjny łączący niezrównaną jakość druku inkjet UV z dowiedzionymi zaletami uszlachetniania w linii oraz wykańczania, typowymi dla tradycyjnych maszyn Gallusa.

W skład zaawansowanego systemu druku atramentowego, opracowanego wspólnie z firmą Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg), wchodzą najnowocześniejsze głowice drukujące w rozdzielczości 1200 dpi od Fujifilm.

5-kolorowego Gallusa Labelfire E 340 będzie cechować ta sama niezawodność i jakość druku (1200x1200 dpi), co model 8-kolorowy, który dodatkowo drukuje kolorami: pomarańczowym, filetowym i zielonym. Nowy model można konfigurować w oparciu o aktualne potrzeby klienta, tak by zapewnić mu najniższe koszty wejścia na rynek cyfrowo-hybrydowego druku etykiet; cały system jest zintegrowany z oprogramowaniem Prinect firmy Heidelberg do zarządzania produkcją. Ci z użytkowników, którzy zakupią 5-kolorowy Labelfire, będą mieli możliwość rozbudowy urządzenia do wersji 8-kolorowej oraz uzupełnienia go, w miarę rozwoju ich biznesu, o dodatkowe opcje uszlachetnień, takie jak sitodruk, foliowanie na zimno, dodatkowa stacja flekso itp.

„Mamy wielu klientów, którzy chcieliby wkroczyć na rynek cyfrowego druku hybrydowego, ale nie potrzebują kompletnej, zaawansowanej i w pełni wyposażonej konfiguracji, którą zapewnia 8-kolorowy Labelfire” - wyjaśnia Michael Ring, szef działu Rozwiązań Cyfrowych w firmie Gallus. „Ta nowa 5-kolorowa wersja pozwala im na start w obszarze cyfrowym, ale nadal pozostawia miejsce na przyszły rozwój, przy jednoczesnej ochronie pierwszej inwestycji.”

Można już składać zamówienia na 5-kolorowy Gallus Labelfire E 340; dostawy pierwszych maszyn powinny rozpocząć się w kwietniu 2019 r.

Na podstawie informacji Gallus opracował TK