Grupo La Plana zainwestowała w maszynę EFI Nozomi C18000
12 Mar 2019 08:53

Dostarczanie wszystkich możliwych rodzajów pojemników i opakowań z tektury falistej „gdziekolwiek i kiedykolwiek potrzebuje klient” to cel, jaki stawia sobie Grupo La Plana dla potwierdzenia swej dominującej roli na rynku tektury falistej. Prezentacja nowej maszyny do druku cyfrowego EFI Nozomi C18000 w fabryce w Onda (w hiszpańskiej prowincji Castellón), dokonana przez Juana Ignacio Piquera, dyrektora generalnego i prezesa zarządu Grupo La Plana, czyni to zadanie znacznie łatwiejszym.

Prezes zarządu wyjaśnił, że instalacja nowej technologii to naturalny krok w dążeniu Grupo La Plana do oferowania klientom „większej personalizacji ich produktów oraz elastyczności w reagowaniu na trendy konsumenckie”. Grupo La Plana nie tylko samodzielnie wytwarza tekturę zgodnie z potrzebami klientów, ale także projektuje, produkuje i dostarcza na żądanie wszystkie rodzaje pojemników i opakowań z tektury falistej, co pozwala jej zmniejszyć koszty produkcji oraz stany magazynowe.

Piquer i Grupo La Plana wybrali nową technologię druku EFI, ponieważ amerykańska firma z Doliny Krzemowej jest w stanie pomóc w przejściu hiszpańskiej Grupy z konwencjonalnej obróbki obrazu na cyfrową dla potrzeb produkcji opakowań z tektury falistej. Wykorzystanie technologii EFI umożliwi Grupie prowadzenie szybkich testów oraz tworzenie prototypów, jak również przygotowywanie personalizowanych akcji marketingowych z wykorzystaniem przemysłowego druku cyfrowego bezpośrednio na arkuszach tektury falistej, co pozwoli na usprawnienie procesów produkcyjnych przy jednoczesnej oszczędności czasu i kosztów.

Nowe centrum druku Grupo La Plana działa od lutego br., a dzięki swej wszechstronności zapewnia szybsze i bardziej kreatywne rozwiązania dla opakowaniowego łańcucha dostaw. 1,8-metrowa maszyna drukuje z prędkością do 75 m/min lub do 10 tys. arkuszy o wymiarach 890x890 mm na godzinę. Co więcej, Nozomi C18000 wykorzystuje druk w 6 kolorach (CMYK, pomarańczowy i fioletowy), tworząc wyraźne grafiki w szerokiej skali szarości, które nie ustępują jakości drukowi offsetowemu i flekso HD.

Zdaniem Piquera wdrożenie tego innowacyjnego procesu druku cyfrowego i towarzysząca mu jakość umożliwia projektantom realizację kreatywnych pomysłów dotyczących pojemników z tektury falistej. Prezes zarządu podkreśla, że pionierski duch Grupo La Plana oraz będąca jego konsekwencją decyzja o inwestycji w technologiczną innowację wynika z potrzeby wzmacniania obecności firmy w krajach basenu Morza Śródziemnego oraz w centralnej i północnej Hiszpanii.

Firma zainwestowała ponad 25 mln euro w rozbudowę swych centrów produkcyjnych, co pozwala na zwiększenie skali produkcji o połowę oraz wdrożenie w nich najnowocześniejszych z dostępnych obecnie technologii. W 2018 r. firma zanotowała przychód w wysokości 109 mln euro; w tym samym czasie produkowała dziennie średnio 2 mln pudełek.

Na podstawie informacji EFI opracował TK