H.B. Fuller został właścicielem Wisdom Worldwide Adhesives
31 Jan 2017 09:48

27 stycznia br. firma H.B. Fuller ogłosiła przejęcie przedsiębiorstwa Wisdom Worldwide Adhesives, dostarczającego kleje na rynki opakowaniowy, przetwórców papieru oraz montażowy.

„Miło nam powitać pracowników i klientów firmy o 140-letniej historii w H.B. Fuller. Pełna sukcesów strategia wprowadzania produktów na rynek, opierająca się na spójnej linii produktowej, ultra-szybkich dostawach oraz zdalnym serwisie, uzupełni pełnowartościowe rozwiązania H.B. Fuller. Przejęcie wzmocni naszą czołową pozycję w tym segmencie na amerykańskim rynku klejów” - powiedział Jim Owens, prezes i dyrektor generalny H.B. Fuller. „Połączenie H.B. Fuller i Wisdom zapewnia istotne możliwości synergii kosztów w połączeniu z określonymi szansami rozwojowymi, które wynikają z komplementarnych modeli operacyjnych oraz baz klientów obu firm. Ta transakcja usprawni i wzmocni realizację naszych celów strategicznych przewidzianych do 2020 r.”

Założona w 1875 r. firma Wisdom Worldwide Adhesives była własnością i znajdowała się pod kierownictwem pięciu kolejnych generacji rodziny Wisdom. Jej główna kwatera mieści się w Elgin (Illinois, USA). W roku budżetowym 2016 odnotowała obroty w wysokości ok. 100 mln dolarów oraz EBITDA na poziomie 11 mln dolarów. H.B. Fuller zapłacił za dział klejów przemysłowych 122 mln dolarów i przewiduje, że pierwsze zyski wynikające z synergii obu firm w wysokości 6 mln dolarów odnotuje w 2018 r. Nowy nabytek zostanie włączony do segmentu operacyjnego American Adhesives H.B. Fuller.

Na podstawie informacji H.B. Fuller opracował TK