Heidelberg na targach Fachpack 2022
21 Jul 2022 11:00

Na targach Fachpack, które odbędą się w dniach 27-29 września w Norymberdze, firma Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) zaprezentuje swoje kwalifikacje czołowego partnera dla producentów opakowań i etykiet wykorzystujących technologie druku offsetowego, fleksograficznego i cyfrowego. Zespół firmowych ekspertów z chęcią odpowie na wszelkie pytania zwiedzających związane z drukiem opakowań i etykiet.

Łatwość użycia i cyfrowa integracja zwiększają OEE

  Znalezienie wykwalifikowanych specjalistów i stałe zwiększanie ogólnej efektywności sprzętu (OEE) to kluczowe wyzwania w druku opakowań. Dotyczy to również produkcji etykiet i pudełek składanych. Z tego powodu Heidelberg – wprowadzając na rynek swoją maszynę Speedmaster generacji 2020 – wdrożył cały szereg systemów wspomagających opartych na sztucznej inteligencji, które skracają proces narządu i znacznie ułatwiają życie operatorom. W ostatnich tygodniach firma otrzymała liczne zamówienia na wysoko zautomatyzowane maszyny pakujące z szesnastoma (i więcej) zespołami drukującymi od klientów m.in. z Europy i Ameryki Północnej. To dowód, że wiodące firmy opakowaniowe dostrzegają wyżej wspomniane korzyści, szczególnie w zakresie zwiększenia OEE.

Co więcej Heidelberg w ubiegłym roku znacząco poprawił możliwości Speedmaster XL w zakresie produkcji etykiet na mokro i IML, wprowadzając nowy pakiet Performance. Z kolei zawarcie w kwietniu 2022 roku globalnej umowy dystrybucyjnej z japońską firmą AN Corporation na zautomatyzowane systemy postpress Kawahara wzbogaciło jego portfolio o kolejne opcje. Tym samym drukarnie mogą teraz zrealizować kompleksową produkcję etykiet/pudełek składanych, korzystając dodatkowo z rozwiązań postpress dla etykiet klejonych na mokro i IML, które Heidelberg już od lat oferuje klientom we współpracy z Polar-Mohr.

Gallus Labelmaster i Gallus Labelfire do produkcji etykiet

Gallus, szwajcarska spółka zależna należąca do Heidelberga, oferuje wiele innowacji dla producentów etykiet wąskowstęgowych - zwłaszcza dla maszyny Labelmaster do druku konwencjonalnego oraz cyfrowej Labelfire - które jeszcze bardziej poszerzają zakres ich zastosowań. Na przykład Gallus Labelmaster jest teraz dostępny również w formacie o szerokości 570 mm. Pierwsza tego typu maszyna w Niemczech zostanie uruchomiona w najbliższych kilku tygodniach. Gallus Labelfire, skierowany na rozrastający się rynek cyfrowego druku etykiet, łączy najnowocześniejszą jakość druku atramentowego UV z wydajnością technologii flekso i sitodrukowej w linii. Podobnie jak w przypadku maszyn offsetowych Heidelberga, również one są w pełni zintegrowane z workflow Prinect. Ich wszechstronność została rozszerzona dzięki zaoferowaniu dodatkowych serii farbowych do druku niskomigracyjnego oraz realizacji specyficznych wymagań odnośnie adhezji, np. druku na tubach laminowanych.

Rośnie popyt na wycinarki i składarko-sklejarki do produkcji pudełek składanych

Heidelberg dostrzega wzrost zainteresowania – zarówno rozwiązaniami typu entry-level, jak i wysoko zautomatyzowanymi – również w obszarze opakowaniowego postpressu. Wprowadzenie nowej przemysłowej sztancy Mastermatrix 106 CSB oraz liczne nowe systemy robotyczne automatyzujące obsługę sklejarek Diana podkreślają wspólne zaangażowanie MK Masterwork i Heidelberga w ten kluczowy segment rynku. W partnerstwie z MK Masterwork niemiecka firma zdołała zwiększyć swój globalny wolumen sprzedaży systemów postpress dla segmentu opakowań o 50 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Fakt, że HEIDELBERG wystawia się na targach Fachpack 2022, pokazuje, jak ważny jest druk opakowań i etykiet dla naszej firmy - mówi dr David Schmedding, globalny szef sprzedaży i marketingu w Heidelbergu. W ostatnich latach znacznie zwiększyliśmy nasze inwestycje w ten segment rynku i obecnie oferujemy naszym klientom zróżnicowaną, zaktualizowaną ofertę coraz bardziej inteligentnych i oszczędnych, opartych na danych rozwiązań dla całego łańcucha wartości - dodaje.

Opracowano na podstawie informacji firmy Heidelberg

Na zdjęciach (od góry): 1. Speedmaster XL 106 oferuje klientom z sektora opakowań najnowocześniejsze technologie i zaawansowane drukowanie autonomiczne; 2. Gallus Labelfire zapewnia swym użytkownikom przewagę w rozwijającym się segmencie cyfrowego druku etykiet.

error: Kopiowanie zabronione!