Henkel i Metsä Board wspólnie dla zrównoważonego rozwoju
27 Aug 2021 10:54

Firma Henkel Adhesive Technologies współpracuje z Metsä Board przy tworzeniu rozwiązań, które przewidują i zaspokajają rosnący popyt konsumentów na bardziej zrównoważone opakowania. Współpraca łączy najwyższej klasy zasoby badawczo-rozwojowe obu firm oraz praktyczne doświadczenia klientów, aby usprawnić rozwój produktów i proces projektowania. Wykorzystując na wczesnym etapie synergię pomiędzy wiedzą na temat klejów i tektury, obie firmy wspierają właścicieli marek i detalistów w zmianie sposobu myślenia o opakowaniach

Naszą misję przyspieszenia rozwoju zrównoważonego rozwoju w Henkel odzwierciedla motto „Rethink Everything” (Przemyśl wszystko raz jeszcze) – powiedział Marcel Hübenthal, szef sprzedaży w europejskim dziale Klejów do Produktów Konsumenckich firmy Henkel. Rzeczywisty i zrównoważony postęp wymaga zmian i to dlatego nie możemy po prostu działać tak, jak robiliśmy to w przeszłości. Musimy wszystko przewartościować: od receptur, produktów i procesów produkcyjnych aż po wzornictwo, rozwiązania do utylizacji i materiały. Aby to osiągnąć, musimy myśleć niestandardowo i przyglądać się temu, co dzieje się w firmie i poza nią. Z tego powodu kluczowe jest także dzielenie się wiedzą i doświadczeniem w całym łańcuchu wartości – co czyni tak ważną współpracę z podobnie myślącymi liderami rynku takimi jak Metsä Board.

W ramach swojego zaangażowania w zrównoważony rozwój Henkel dąży do tworzenia pionierskich technologii i rozwiązań w zakresie klejenia, zgrzewania i lakierowania, które będą miały znaczący wpływ na rozwiązywanie globalnych wyzwań środowiskowych i społecznych w trzech głównych obszarach: CO2 / oszczędność energii i dematerializacja, gospodarka obiegu zamkniętego oraz zdrowie i bezpieczeństwo. Prawdziwie zrównoważone projektowanie opakowań może mieć wpływ na wszystkie trzy obszary, a technologie klejenia odgrywają w nich decydującą rolę.

Jako producent kleju już od pierwszego dnia uczestniczymy w procesie tworzenia nowych opakowań, aby w pełni wykorzystać ich potencjał w zakresie zrównoważonego rozwoju - mówi Marcel Hübenthal. Poszczególne materiały muszą tworzyć całość z klejem, aby opakowanie było dokładnie tym, czego się od niego oczekuje. To dlatego współpraca z firmą Metsä jest tak cenna, ponieważ zarówno tektura, jak i klej są równie ważne w tworzeniu samego opakowania. Pracując razem możemy zapewnić naszym - często wspólnym - klientom wysoce skuteczne i niezawodne rozwiązania - dodaje Jean-Baptiste Milleret, Kierownik Działu Technicznej Obsługi Klienta EIMEA Consumer Goods Adhesives.

Każdego dnia Metsä Board produkuje tysiące ton najwyższej klasy tektur, które wykorzystywane są w produkcji milionów opakowań. Na 70-80% tego wolumenu w trakcie procesów przetwarzania lub napełniania aplikowany jest klej. Olli Suontausta, dyrektor ds. Rozwoju Produktu i Projektów w Metsä Board wyjaśnia: Zarówno w przypadku już gotowych tektur, jak i tych, które są dopiero w fazie opracowywania, współpraca z dostawcami klejów ma absolutnie kluczowe znaczenie dla zapewnienia optymalnej wydajności opakowań wykonanych z naszych produktów.

Obie firmy zyskują na ciągłej wymianie wiedzy, która jest możliwa dzięki współpracy. Podczas gdy Metsä Board zapewniła zespołom Henkla szkolenia na tematy takie jak właściwości płyt, włókna i zrównoważony rozwój, jej pracownicy skorzystali z wiedzy Henkla dotyczącej klejów, w tym z know-how na temat działania różnych typów klejów w różnych temperaturach i na różnych podłożach.

Ta współpraca rozszerzyła nasze wewnętrzne kompetencje dotyczące własności i zachowania klejów – podsumowuje Olli Suontausta. To zaś oznacza, że jesteśmy lepiej przygotowani do zaspokajania pilnych potrzeb klientów i pomagania im przy rozwiązywaniu trudności. Z punktu widzenia innowacji opakowaniowych zyskiem jest możliwość obopólnego skorzystania z naszego potencjału badawczo-rozwojowego i testowego, by stworzyć lepsze rozwiązania w przyszłości.

Opracowano na podstawie informacji firmy Henkel

error: Kopiowanie zabronione!