HP rozszerza ofertę w zakresie znakowania produktów
12 Mar 2018 11:58

W trakcie targów Sino-Pack (Guangzhou, 10-12 marca 2018) firma HP ogłosiła premierę głowicy drukującej o szerokości 22 mm, przeznaczonej do szybkiego druku kodów kreskowych 1D i 2D w wysokiej rozdzielczości. Nowy produkt pozwoli skorzystać z zalet druku wielkoformatowych kodów i znaków przy identyfikacji produktów, zabezpieczaniu przed podrabianiem oraz śledzeniu i kontroli produktów w łańcuchu dostaw. Do komercyjnej sprzedaży głowica trafi w drugiej połowie 2018 r.

Nową 22-mm głowicę, wyprodukowaną przez oddział HP Specialty Printing Systems z wykorzystaniem technologii HP Thermal Inkjet, można w prosty sposób zintegrować z systemami druku OEM oraz skonfigurować stosownie do określonych potrzeb. Głowica świetnie nadaje się do znakowania i kodowania opakowań wtórnych, m.in. etykiet farmaceutycznych oraz pudełek zbiorczych, jak również do nadruku danych zmiennych.

„Identyfikacja produktu jest wykorzystywana w łańcuchach produkcji i dostaw na coraz szerszą skalę, pomagając właścicielom marek w ochronie ich towarów. Inteligentne kody kreskowe oraz kody będące nośnikami dużej ilości informacji wymagają najwyższej jakości druku” - wyjaśnia Annette Friskopp, dyrektor generalna oddziału HP Specialty Printing Systems w HP. „Firma HP zapewnia zaawansowaną technologię do ochrony produktów w postaci nowej 22-mm głowicy drukującej oraz atramentów. Ta nowa, szersza głowica zapewnia lepszą rozdzielczość przy wyższych prędkościach druku.”

Głowica osiągnęła najwyższe wyniki w ocenach zdolności do sczytywania drukowanych przez nią kodów za pomocą urządzeń takich jak smartfony oraz ręczne skanery, wykorzystywanych w logistyce i dystrybucji. Producent wymienia dodatkowe korzyści zapewniane przez nowy produkt, m.in. możliwość jednoczesnego podłączenia pojemnika na atrament o pojemności 775 ml do maksymalnie 4 głowic; podawanie atramentu w układzie horyzontalnymi wertykalnym, co zwiększa skalę możliwych zastosowań; druk o rozdzielczości 1200x600 dpi z prędkością do 150 m/min; szybką wymianę głowic bez udziału wyspecjalizowanego operatora.

W trakcie targów Sino-Pack firma HP pokazała również inne rozwiązania ze swego portfolio, m.in. nową inkjetową drukarkę termiczną HP Scanning Imager 1300. Dodatkowo spółka ogłosiła, że jej atrament HP2580 do druku opakowań spożywczych i farmaceutycznych otrzymał certyfikat Dobrych Praktyk Produkcyjnych dla atramentów mających kontakt z materiałami spożywczymi, nadany przez stowarzyszenie European Printing Ink Association.

Na podstawie informacji HP opracował TK