Rośnie popyt na maszyny do druku cyfrowego firmy HP
22 Dec 2016 13:40

hp-indigo-20000_2-5d452216Firma HP poinformowała o kolejnej instalacji maszyny do druku cyfrowego HP Indigo 20000. Liczba zainstalowanych urządzeń zwiększyła się przeszło dwukrotnie od zakończenia targów drupa 2016; korzystają z niej firmy z sześciu kontynentów, co dowodzi kluczowej roli HP w globalnej ekspansji druku cyfrowego w środowisku producentów etykiet i opakowań. Firma ogłosiła również, że innowacyjne rozwiązania dla sektora opakowaniowego zaprezentowane w tym roku na drupie – HP Indigo Pack Ready Coating oraz HP Bulk Solvent Ink System – są już dostępne dla klientów.

“Stałe zapotrzebowanie na personalizowane, niskonakładowe opakowania napędza zmiany w przemyśle opakowaniowym, a przetwórcy poszukują rozwiązań powalających im utrzymać zyski w obliczu zachodzących zmian” – wyjaśnia Alon Bar-Shany, dyrektor generalny oddziału Indigo w HP. „Czołowi producenci światowi zwracają się ku niezawodnej ofercie HP w zakresie cyfrowego druku etykiet i opakowań, w tym HP Indigo 20000 oraz rozwiązaniom typu ‘end-to-end’ takim jak Pack Ready Coating oraz HP Bulk Solvent Ink System, nie tylko z myślą o adaptacji do nowych wymagań, ale także odniesienia sukcesu na dzisiejszym rynku opakowaniowym.”

Maszynę HP Indigo 20000 zainstalowała niedawno ColorMasters. firma z Alabamy, innowacyjny producent opakowań obsługujący przez ostatnie 30 lat klientów z rynku pakowanych produktów konsumpcyjnych (CPG. Firma wykorzystuje nową maszynę do wytwarzania wysokiej jakości opakowań na żywność oraz napoje, koncentrując się na spełnianiu wyśrubowanych oczekiwań klientów w zakresie szybkości dostaw.

“Klienci ColorMasters wymagają personalizowanych opakowań o małych pojemnościach i dostarczanych w krótkim czasie, co stanowi wyzwanie pod względem wydajności i ceny” – wyjaśnia Mark Pfeiffer, dyrektor sprzedaży w ColorMasters. „HP Indigo 20000 oferuje wyjątkową łatwość użycia dzięki możliwościom szybkiego przygotowania plików do druku oraz zapewnia nam wzrost marż dzięki redukcji odpadów oraz skracaniu czasu narządu, jednocześnie otwierając nowe możliwości produkcji opakowań o dużej wartości.”

Wśród innych firm, które niedawno zainstalowały HP Indigo 20000, znajdują się także: Seikou z Japonii, jeden z największych producentów w tym regionie; chińska Green Love, liczący się producent cukierków; meksykańska firma Nanogruppe, międzynarodowy lider w zakresie opakowań giętkich dla producentów żywności i leków; południowoafrykański REN-FORM, drukarnia o 25-letniej tradycji i pierwszy nabywca tego modelu HP Indigo w Afryce Subsaharyjskiej.

Ci użytkownicy, tak jak wielu innych, wykorzystują możliwości zapewniane przez HP Indigo 20000 w zakresie produkcji szerokiej gamy etykiet i opakowań, jednocześnie skracając czas wytwarzania z tygodni do dni i zyskując możliwość dostarczania produktów na żądanie w ilościach idealnie dopasowanych do potrzeb swych klientów. Maszyna umożliwia również druk rozszerzonym gamutem barwnym, automatyczne pasowanie koloru, a także osiąganie niezmiennych rezultatów najwyższej jakości dzięki technologii One Shot.

HP ogłosiła również, że rozwiązania zaprezentowane na targach drupa 2016 – HP Indigo Pack Ready Coating, jest już dostępne dla klientów. Umożliwia ono zadruk i laminiowanie na maszynach HP Indigo materiałów giętkich wykorzystywanych do produkcji najwyższej jakości opakowań giętkich przeznaczonych na żywność pasteryzowaną (retort pouch).

„Rozpoczęliśmy testy HP Indigo Pack Ready Coating przed kilkoma miesiącami, będąc szczególnie zainteresowanymi, w jaki sposób ta nowa technologia może nam pomóc w dostarczaniu jeszcze bardziej innowacyjnych produktów, a także w skróceniu czasu dostawy produktu na rynek” – mówi Othmar Wohlhauser, główny dyrektor techniczny firmy Wipf AG. „Nasi klienci już teraz są pod wrażeniem zadrukowanych w technologii cyfrowej torebek na żywność aseptyczną i głęboko wierzymy, że nowa technologia Pack Ready Coating – w połączeniu z naszym HP Indigo 20000 – to prawdziwy punkt zwrotny dla tego sektora”.

Obecnie jest już dostępny także nowy HP Bulk Solvent Ink System, który wspiera HP Thermal Inkjet 2.5 Printhead Technology w zakresie wysokonakładowych aplikacji kodowania i znakowania opakowań, zapewniając czysty i wyraźny druk małych znaków. HP Bulk Solvent Ink System składa się z nowego, łatwego w użyciu wkładu drukującego oraz 400-ml kartridża z farbą zapewniającego bezobsługowe, wysoce niezawodne środowisko produkcyjne z niższymi kosztami TCO.

Na podstawie informacji HP opracował TK