hubergroup nagrodzony srebrnym medalem EcoVadis
10 Jan 2023 11:30

Specjalizująca się w produkcji farb do druku firma hubergroup Deutschland przywiązuje dużą wagę do ekologii i za to została nagrodzona srebrnym medalem przez EcoVadis, największą niezależną agencję ratingową oceniającą przedsiębiorstwa pod kątem zrównoważonego rozwoju. hubergroup znalazła się w gronie czołowych 20% spośród ponad 100 tys. firm ocenionych dotychczas przez EcoVadis. Przygotowując swoje klasyfikacje EcoVadis sprawdza działania firm na rzecz zrównoważonego rozwoju w wymiarze środowiskowym, ochrony pracowników i praw człowieka, etycznym i zaopatrzeniowym.

Od 2007 r. globalna organizacja EcoVadis ocenia wysiłki firm na rzecz działań zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz przestrzeganie przez nich wysokich standardów społecznych. hubergroup Deutschland znalazła się w gronie czołowych 20% firm ocenionych w rankingu, co potwierdza jej holistyczne podejście do zrównoważonego rozwoju. Dla przykładu firma przykłada ogromną wagę do ochrony surowców naturalnych oraz produkcji ekologicznych farb drukowych. Zasada gospodarki obiegu zamkniętego, w której unika się generowania odpadów oraz stawia na ponowne wykorzystanie materiałów dla ochrony środowiska, odgrywa w niej kluczową rolę. W warunkach bliskiej współpracy z organizacjami takimi jak Cradle to Cradle, CEFLEX, INGEDE oraz EPEA przedsiębiorstwo nieustannie pracuje nad optymalizacją ekologicznego formatu swoich produktów oraz procesów.

W latach 90. ubiegłego wieku hubegroup stał się pierwszym zakładem produkcyjnym w Niemczech, który wdrożył system zarządzania jakością ISO 9001. Po nim firma uruchomiła również kolejne systemy zarządzania: środowiskowy, zdrowia pracowniczego oraz bezpieczeństwa, energii i HACCP. Dodatkowo hubergroup jest członkiem inicjatywy Responsible Care oraz – w efekcie podpisania Responsible Care Global Charter – w swoich działaniach dobrowolnie wykracza poza normy nakładane na firmy przez prawo i zarządzenia.

Nasz wynik w rankingu EcoVadis wskazuje, jak poważnie podchodzimy do kwestii zrównoważonego rozwoju. Działamy zgodnie z nadrzędną zasadą: traktować holistycznie zrównoważony rozwój oraz stale posuwać do przodu gospodarkę obiegu zamkniętego. Z tego względu podejmujemy wiele dużych i małych kroków, aby nasze działania i nasze produkty były bardziej ekologiczne - wyjaśnia Carsten Zölzer, dyrektor zarządzający w hubergroup Deutschland. Cieszymy się, że we wszystkich obszarach ocenianych przez EcoVadis znaleźliśmy się wśród 25% najlepszych firm biorących udział w konkursie. Ale wynik ten traktujemy również jako wskazówkę do dalszej poprawy - ponieważ chcemy nadal rozwijać zrównoważony biznes.

Przykładem takich działań podejmowanych w 2022 r. przez hubergroup może być premiera powłoki z barierą tlenową, która umożliwia pakowanie żywności wrażliwej na dostęp tlenu w opakowania monomateriałowe. Firma oferuje farby drukowe z kompletną certyfikacją Cradle to Cradle dla technologii wodnego i solwentowego druku flekso i wklęsłodruku, jak również druku offsetowego.

Opracowano na podstawie informacji firmy hubergroup

error: Kopiowanie zabronione!