Huhtamaki zapowiedziała zmianę na stanowisku prezesa i CEO
9 Jan 2019 10:11

Charles Héaulmé będzie nowym prezesem i dyrektorem generalnym firmy Huhtamaki. 26 kwietnia br. - w trakcie dorocznego zgromadzenia generalnego akcjonariuszy - ma on zastąpić Jukkę Moisio.

Pekka Ala-Pietilä, prezes zarządu Huhtamaki, podkreślił: „Chciałbym gorąco podziękować Moisio za jego wyjątkowe osiągnięcia w roli sternika firmy przez ponad dekadę. Wydźwignął on Huhtamaki, która znajdowała się w bardzo trudnym położeniu, na trajektorię wzrostu zysków i pozycję czołowej firmy działającej na globalnym rynku spożywczym. Pod jego kierownictwem firma była w stanie wypracować znaczące zyski dla swoich akcjonariuszy.”

Dziękując za lata wspólnej pracy Jukka Moisio powiedział: „Jestem wdzięczny i dumny z tego, co osiągnęliśmy wspólnie z moimi kolegami przez te lata. To odpowiedni moment, by odjeść: firma jest w dobrej kondycji, a wiele toczących się w niej obecnie procesów zapewnia możliwości dalszego rozwoju.”

Héaulmé przychodzi do Huhtamaki z Tetra Pak, w której od 2015 r. zajmował stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za rynki europejski i środkowoazjatycki. Przed podjęciem pracy w Tetra Pak (od 1999 r.) był zatrudniony w KPMG i Bosch.

„Charles Héaulmé może pochwalić się imponującą historią pracy i kontaktów z ludźmi zdolnymi do osiągania wybitnych rezultatów” - powiedział Ala-Pietilä. „Rada Dyrektorów Huhtamaki jest przekonana, że posiada wizję, międzynarodowe doświadczenie oraz dogłębną wiedzę na temat przemysłu opakowań spożywczych, dzięki którym przeprowadzi Huhtamaki do nowej epoki.”

Po wyborze na stanowisko dyrektora generalnego Héaulmé podkreślił, że zamierza kontynuować sukcesy firmy (zwłaszcza w ostatnich 10 latach). „Poświęcę siły na utrzymanie tej dynamiki i wykorzystanie okazji, które leżą przed nami. Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie pracy z naszym zespołem, by zapewnić wyjątkową wartość naszym klientom i akcjonariuszom.”

Na podstawie informacji Huhtamaki opracował TK