Ignazio Capuano nowym prezesem CEPI
4 Feb 2020 09:02

Europejska Konfederacja Przemysłu Papierniczego (CEPI) mianowała nowego prezesa. Został nim Ignazio Capuano, dyrektor generalny włoskiej Burgo Group oraz wiceprezes stowarzyszenia włoskich producentów papieru Assocarta.

Nowy prezes, który uzyskał tytuł inżyniera i magistra ekonomii na University of New York, pracuje w branży papierniczej od 1991 r., zajmując kolejno stanowiska dyrektora generalnego w firmach Saffa, Reno de Medici oraz – od 2016 r. - Burgo Group. Jego ścieżka kariery zawodowej obejmuje również inne sektory: sprawował wysokie funkcje w RWE Italy, w branży bankowej (Manufacturers Hanover Trust z Nowego Jorku - obecnie JP Morgan Chase) oraz w sektorze doradztwa strategicznego (KPMG).

„Jestem dumny z objęcia prezesury w konfederacji CEPI niedługo po ogłoszeniu programu Nowy Zielony Ład (Green New Deal). To wielkie wyzwanie, którego sektor papierniczy podjął się przygotowując podwaliny pod jeszcze bardziej konkurencyjną i zrównoważoną produkcję oraz wskazując rozwiązania oparte na innowacyjności i obiegu zamkniętym dla Europy tak, by do 2050 r. stała się 'neutralna' pod względem emisji dwutlenku węgla” - powiedział Capuano po wyborze na przewodniczącego CEPI.

„Moim zadaniem na tym stanowisku będzie kontynuowanie już trwających prac nad realizacją celów klimatycznych do 2050 r. (…) i przywiązywanie bacznej uwagi do efektywnego wykorzystania naszego kapitału naturalnego. Branża papiernicza zapisała wspaniałą historię w zakresie ochrony środowiska i może być stawiana jako przykład gospodarki w obiegu zamkniętym oraz zaangażowania dla zrównoważonego rozwoju na rzecz przyszłych generacji.”

Mandat Ignazio Capuano potrwa dwa lata, od początku 2020 do końca 2021 r.

Na podstawie informacji CEPI opracował TK