Innovia Films wdroży nowe folie barierowe
15 May 2018 18:55

Innovia Films dokonała w ostatnim czasie kilku inwestycji, które uruchomiły prace badawczo-rozwojowe nad materiałami o podwyższonej barierowości. Pozwoli to na produkowanie szeregu nowych folii polipropylenowych BOPP o optymalnych właściwościach w tym zakresie. W pierwszej kolejności zostaną wdrożone folie metalizowane o zwiększonej barierze, a kolejnymi będą przezroczyste folie z powłoką AlOx oraz ko-ekstrudowane folie z barierą na tlen.

Stephen Langstaff, Global Business Manager – Packaging: „Jesteśmy bardzo blisko pełnej operacyjności nowych inwestycji i już intensywnie pracujemy nad nowymi foliami, które wydłużą termin przydatności wielu produktom, tym samym ograniczając generowanie odpadów. Ekscytujące jest też to, że pracujemy nad foliami, które pozwolą uprościć konstrukcje opakowaniowe poprzez ograniczanie/zastępowanie warstw w laminatach, które później mają podlegać recyklingowi. Nowe rozwiązania pozwolą także na wykorzystanie ich jako mono-materiałów, co ułatwi ich przetwórstwo i włączenie do procesu projektowania opakowań w ramach cyrkularnej gospodarki”.

Podejmowane są już rozmowy, w ramach podpisanych umów poufności, z kluczowymi Właścicielami Marek w celu oceny możliwości rozwoju i zrozumienia indywidualnych wymogów dotyczących oczekiwanych poziomów barierowych dla tlenu i pary wodnej.

„Najczęściej skojarzenia z przezroczystymi foliami barierowymi wiążą się z foliami typu PET czy PA. Planowane przez Innovia Films nowe folie pozwolą na alternatywne rozwiązania i możliwość zastąpienia poprzednich warstw np. mono-laminatami tam, gdzie będzie to technicznie uzasadnione. Będzie też możliwość pokazania zapakowanego produktu poprzez zastąpienie metalizowanych folii np. folią BOPP AlOx” – to tylko kilka pomysłów możliwych z wykorzystaniem nowych folii, które wskazuje Bartosz Olejniczak, Sales Account Manager na terenie Polski.

Stephen Langstaff dodaje: “Jesteśmy gotowi na wszelkie zapytania dotyczące nowego portfolio produktów oraz chętni do rozpoczęcia dyskusji na temat potencjalnej współpracy”.

Źródło: Innovia Films